1000Kitap Logosu
OLSAN DA BİR OLMASAN DA
artık görünmüyor mevsimde hüzün bulutlar bir garip rüyaya dalmış ufukta güneşi ağlatan yüzün bir mültecî gibi tenhâda kalmış toprak yandı gülüm; çeşmeler zehir şimdi bilsen de bir, bilmesen de bir kaç kere çağırdım seni öteden turnalar uçurdum gittiğin yere bin parça eyledin kalbimi neden ruhum bir başına düştü göklere bana tebessümle bakıyor kabir şimdi gülsen de bir, gülmesen de bir derdimin yangını sardı gölgeni bir mahkûm kanıyla aktı izlerin deniz ölesiye severken seni neden gemileri yaktı gözlerin yıkıldı yolunu bekleyen şehir şimdi gelsen de bir, gelmesen de bir yağmurun inceden yağdığı yerde açan gül acıyı damıtır solar ağustos böceği düşünce derde içine kuşların sevdası dolar ölü bir mahzene gömüldü kibir artık sevsen de bir, sevmesen de bir çatladı en kavî yerinden tohum kıvılcım düşürdü sulara gonca her akşam ölümü koklayan ruhum seni de kuşanır hâkan olunca bu yerde bilinir destân-ı kebir şimdi kalsan da bir, kalmasan da bir zaman ki, ardımda pervane şimdi mekân defineler döktü yoluma fırtınadan umut bekleyen kimdi söyle, deniz neden gömüldü kuma zindan çöktü gülüm; kırıldı zincir benim olsan da bir, olmasan da bir
Eğer birine değer verip tapacaksam o yine kendim olacaktır. Gerisi sol toşak yumurtası. Bilim kurgu ol yıkalamaz bir destan yaz. Kendine söz ver.
"Hiçbir destan üremedi buralarda. Uzun ömürlü olamadı. Çocuklar çok çabuk büyüdüler ve neneler onları avutmak için geçmiş tarihimizin gerçeklerini anlatmaya başladılar. O zaman derhal istilacılar ortaya çıkıyor, bizim gibi etten kemikten insanlar, inançlarımızın dışındaki bir iklimde gezinerek topraklarımıza kadar geliyor, yurtlarımızı elde etmek, ağıllarımıza ve kilerlerimize girmek istiyor, fakat her evden çıkan birileri onları karşılıyor ve masal ve destan kahramanlarına gerek kalmadan onlarla boğuşuyordu. Buydu anlatılanlar."
Çocukluk Aşkımsın
17.05.2022... Bundan tam 22 yıl önce, 17.05.2000 tarihinde bir destan yazdı GALATASARAY. Milyonlar seninle sevindi. Sen o gün bir imkansızı başardın. Bugün de ben başardım ve artık kabullendik :) Yaşa GALATASARAY. Sarı dediğim zaman kırmızı demeyen kimseyle işim olmayacak artık sana söz Sevgilim. Galatasaray kazansan da, kazanmasan da her zaman beraberiz. Bu sevgi hiç bitmez! Galatasaray'ım kalbim sende açtı seni sevdim gönül verdim beraber doğduk beraber ölürüz. Cimbombom diyerek sana yüz koyduk, sarının yanına kırmızı koyduk, yıllardan beridir hep senin olduk, cimbombom sen bizim her şeyimizsin.. çocukluk aşkımsın sen ilk göz ağrımsın kimseyi, kimseyi sevmedim senin gibi sevdanın uğruna terk ettim her şeyi hayatın anlamı G A L A T A S A R A Y... youtube.com/watch?v=ESE6M7ZrLh0
"Artık destanlar yazılmıyor.Belki yazılmaz da ve belki böylesi daha iyidir. Fakat, yazıklar olsun destan yazma arzusu duymayan gençlere. Yazıklar olsun aşık olmadan..sevgilisini bilmeden aşk uğruna, sevgili uğruna destan yaratmak şevkine kapılmayan gençlere!
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.