Ebru Şahin, bir alıntı ekledi.
02 Nis 14:57 · Kitabı okudu

Eskiden olduğun kişi ile dönüştüğün kişi arasına yeterince mesafe girdiğinde yabancılaşıyorsun. Belki de büyümek budur. Belki büyümüşümdür.

Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 260 - Pegasus Yayınları, Pdf)Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 260 - Pegasus Yayınları, Pdf)
Ebru Şahin, bir alıntı ekledi.
02 Nis 10:52 · Kitabı okudu

“Eskiden ölüler ölü olarak kalırmış,” dedim. “Babamın kütüphanesinde okumuştum. Çok uzun bir süre ölüler yalnızca masallarda yürürmüş. Platon bile ölüleri iyice uzağa yollamış, Styx Nehri’ne havale etmiş.”

Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 156 - Pegasus Yayınları, Pdf)Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 156 - Pegasus Yayınları, Pdf)
Ebru Şahin, bir alıntı ekledi.
02 Nis 08:18 · Kitabı okudu

Ve bana “oğlum” diye hitap edeceksin.

Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 123 - Pegasus Yayınları, Pdf)Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 123 - Pegasus Yayınları, Pdf)
Ebru Şahin, bir alıntı ekledi.
02 Nis 08:17 · Kitabı okudu

Annemin ölümünü pazarlığa sürdün, seni piç! Öz oğlunun kanını. Güzelim William öldü ve sen daha cesedi soğumadan üzerini pazarlıkla örttün. Nehir ticareti hakkı uğruna bir sulh.

Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 122 - Pegasus Yayınları, Pdf)Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 122 - Pegasus Yayınları, Pdf)
Ebru Şahin, bir alıntı ekledi.
02 Nis 04:09 · Kitabı okudu

Suikast, cinayetin biraz daha titizlikle işlenmiş olanıdır. Birader Sim titizdir.

Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 72 - Pegasus Yayınları, Pdf)Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 72 - Pegasus Yayınları, Pdf)
Mert Kaya, Dikenlikler Prensi'yi inceledi.
27 Şub 03:44 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Klişe kahramanlık öykülerini mezarında ters döndürmek için yazılmış bir ana karakter bu kadar karanlık olması alışıla gelmiş değil ve tutku verici

Deniz Atakan Çamlıca, Dikenlikler Prensi'yi inceledi.
12 Şub 21:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazar zamanının en anti kahramanını yaratmış sanırım. Ama sevdim yine de, Jorg tam bir pislik diyebiliriz ;) Genel olarak bu kitaplarda takıldığım konuya gelirsek niye bu karakterler hep 14 yaşlarında geziniyor çözemedim ya neysee... Konusu klasik bir intikam hikayesi olsa da bu psiko karakterle ilgimi çektiği kesin hale geldi. Bu çocuk Kral olursa dünyayı yakar, hazır olun! Herkese iyi okumalar :)

Meryem Yüzer, bir alıntı ekledi.
21 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"söylesenize üstadım", dedim. "İntikam ilim midir Sanat mı?"

Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 38)Dikenlikler Prensi, Mark Lawrence (Sayfa 38)