Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İnanç, doğuştan kazanılmaz
Mbutilerin dünya görüşünde egemenlik kuran, yöneten, savaşan, sakatlayan ve birbirini öldüren eril veya dişil süper kahramanlara, hainlere, Tanrılara ve şeytanlara yer yoktur. Doğaüstü güçlere yakarış, ruhani büyülü güçleri çalmak ve başkalarına karşı kullanmak da söz konusu değildi. Dünyevi gerçekliğin üstündeki bir alemde ruhunun özgürleşeceğine inanan da bulunmuyor.Sayfa 103
Din
İnsanı parçalayan dünyevi bakış, kendi varlığı gibi her şeyi de parçalı görür. Bu sadece bir görüş bozukluğu değil, bir zihin ve gönül bozukluğudur.
1000Kitap
Davranışlarında her zaman ahireti tercih eden Hz Peygamber, Müslümanların da fiillerinde geçici ve kısa olan dünyayı değil, sonsuz ve gerçek hayatı düşünmelerini arzular. Bununla birlikte o, amellerin sayısının değil, niteliğinin önemli olduğunu öğretirken, niyette de hiçbir... Sayfa 29
Din İslam
"Fıkıh ve hadis ilmini öğren, cahil sûfilerden uzak dur, malın fıkıh kitapları olsun. Birisi medhettiği zaman gururlanma, kınayınca da üzülme. İnsanlardan dünyevi bir şey isteme, fütüvvet ehli ol. ALLAH Teâlanın sana verdiklerini sen de halka dağıt."
Din
Hz.Muhammed (sav) bir hadisinde, " kişinin malayani işlerle meşgul olması, Allah'ın o kişiden yüz çevirdiğinin bir işaretidir." buyurarak ümmetine dini ve dünyevi hiçbir fayda sağlamayan gereksiz söz ve davranışlarda bulunmaktan sakınmasını tavsiye eder.
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.