S. Ali, 45lik Dergisi - Sayı 3'ı inceledi.
 16 May 10:52 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

45'lik derginin 3.sayısı da yayımlandı. Bu da diğerleri gibi ilgi çekici ve okunmaya değer. Bu derginin yavaş yavaş daha fazla kişinin dikkatini çekeceğine de inanıyorum. Bu sayı da baştan sona okumaya ve bilgilenmeye değer nitelikte yazılara sahip. Okudukça vay be diyebileceğimiz yerler de mevcut. Ayrıca 'Barış Manço'nun tek filmi olan 'Baba Bizi Eversene'nin poster olarak verilmesi de gerçekten güzel olmuş. Televizyonda, internette seyretmenin yanında VCD olarak da CD'sini yıllar önce alan birisi olarak bu hediye için de ayrıca teşekkür ederim.

Tabii ki hatalar, eksiklikler oluyor. Ama onlar da zaman içinde düzelecek ve herşey yerine oturacak. Bu mizanpajla, bu kaliteyle yola devam edilsin yeter.

Derginin içinde neler var dersek:

Çizgi roman: Barış Manço

Pencere 35 yıl önce açıldı: İlhan İrem

Bir Rock Star tarifi: Seyyal Taner

Koleksiyonuclar teyakkuzda: Erkin Koray

Yerlisi de makbul: Star Wars

Kadıköy'ün öncesi ve sonrası: Akmar Pasajı

Ona 'Ringo Mesut' derler: Mesut Aytunca

ve daha onlarca konu bu sayıda sizleri bekliyor.

Ezcümle: Derginin üçüncü sayısını da beğendim. Alınmaya değer. Tavsiye ederim.

Tuco Rüyalar Aleminde ...
uzun süredir çig köfteli seriye ara vermiştim .. bayadır da yemiyor olmama rağmen dün startı verdik ..

Algida' ya mail yazıyordum rüyamda .. lütfen yoğurtlu limonlu o eski korneti tekrar üretin diye .. hatta anlasınlar diye o an için inanarak lakin şimdi anlam veremediğim bir biçimde kendilerine erkin koray - şaşkın youtube linki de (?!?!?!?) atıyordum mailimde .. sonra ne olduysa bi karışıklıklar falan .. bi baktım elimde tepsi Bolt Thrower Manchester '93 konserinde ÇİG KÖFTE satıyorum .. konseri beleş izliyorum falan diye inanılmaz sevinçliyim ama kimse çig köfte almıyor diye de moralim bozuk .. üzülüyorum falan .. baktım olacak gibi değil bi tepsi dürümü konser bitene kadar gömdüm ingilizlere küfrede küfrede ..

İşte o konser : https://www.youtube.com/watch?v=MVopR0dG-MI

Klasikler Serisi: Anadolu Rock
Liste Gibi Liste!
Erkin Koray'dan Özdemir Erdoğan'a, 3 Hürel'den Moğollar'a, Selda Bağcan'dan Fikret Kızılok'a ve daha nicelerine kadar uzanan geniş bir yelpaze...
https://www.wannart.com/...erisi-anadolu-rock/#