Etem UÇMAK

Etem UÇMAK
@eucmak
Ben sadece Mustafa Kemal ATATÜRK ve FENERBAHÇE sevdalısıyım ve Elhamdülillah Müslümanım.
192 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Zeytindağı
ZeytindağıFalih Rıfkı Atay
8.2/10 · 9,6bin okunma
Reklam
Türk enerjisi, ancak, planlaşmış, nizamlaşmış, inzibatlaşmış bir çarka takıldığı zaman mucizeler doğurur. Hiçbir tarafı yapılmamış olan bir vatanın bayrağı Kahire'ye dikilmek için havaya giden bu enerji, boş Anadolu'yu zengin ve ümranlı bir vatan yapmak için hiçbir vakit kullanılmadı.
Sayfa 125Kitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Osmanlı saltanatı son bürokrat iken, bürokrasi bile tam Arap, yahut yarı Araptır. Türkleşmiş hiçbir Arap görmedikten başka, Araplaşmamış Türk 'e az rastgeliyordum. Osmanlı imparatorluğunda itibar, azınlığın imtiyazı olduğu için ve Türk unsuru imtiyazsız olduğu için herhangi bir Müslüman azınlığın çocuğu olmak, Türk olmaktan daha faydalı idi.
Etem UÇMAK
Bir kitabı okumaya başladı
Tanrılar Okulu
Tanrılar OkuluStefano D'Anna
8/10 · 4.122 okunma
Reklam
Bir kişi yaşamındaki olayları değil, yalnızca onları göğüsleme biçimini değiştirebilir.
Sayfa 41 - GOA YayıneviKitabı okuyor
#öğretmenlergünü
Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Başöğretmenimizin izinde, Cumhuriyetimizi koruyacak ve yaşatacak aydınlık nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. #Öğretmenlergünü
Etem UÇMAK
Bir kitabı okumaya başladı
Kafa Dergisi - Sayı 110 (Kasım 2023)
Kafa Dergisi - Sayı 110 (Kasım 2023)Kafa Dergisi
8.4/10 · 131 okunma
Cumhuriyetin 100. yılında mezarınan savaşan ve kazanan komutan: ATATÜRK
Biz Anıtkabir'e bir ölünün karşısında sap gibi durmaya değil, o ölünün fikirlerini anladığımızı, onun izinde daha büyük işler yapmak niyetinde olduğumuzu belirtmek için gidiyoruz; bunları anlamyanlar gidip sap gibi durmaya devam edebilirler. İlber Ortaylı.
Uyum
"Aferin, uyumlu ol!" dedi. "Uyum güzelliktir. Uyum, suyun özelliğidir. Su, sabrın simgesi, istiridyenin yurdudur. Su olmasaydı, inci de olmazdı. Sabırlı ol ki istiridye gibi inciler yapasın."
Sayfa 129Kitabı okudu
Reklam
"Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 85'inci yıl dönümünde saygı, sevgi ve büyük bir özlemle anıyorum. Türk milletinin yüksek karakterinin timsali olan Atamızın bizlere emanet ettiği, 'Benim en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı yılda, bizlere düşen en büyük sorumluluk, bu esere 100 yıldır olduğu gibi sahip çıkmak, onu nice 100 yıllara taşımak için yılmadan çalışmaktır. Atatürk'ün 'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir' sözünde de anlattığı gibi, Atamızın fikirleri bizleri aydınlatıyor, kurduğu Cumhuriyet ise bizlere güven ve umut veriyor. Bugün ülkemizin hemen yanı başında yaşanan savaş ve iç karışıklıklar bizlere Cumhuriyet'in varlığının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bizler ancak ve ancak Atamızın izinde, bilimin ışığında tüm gücümüzle çalışarak var olabiliriz.
617 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.