Okur
Eda
Bilinmeyen Adanın Öyküsü'ü inceledi.
26 syf.
·
Puan vermedi
Bilinmeyen Adanın Öyküsü
Kitabın adı Bilinmeyen Adanın Öyküsü olması yerine Bir Adamın Öyküsü ismi verilse de olurmuş, çünkü adadan çok adamın öyküsü yer alıyor eserde ama bu isim çarpıcı olmuş. Belki de bu isim kullanılmasaydı okurların çoğunun dikkatini çekmezdi. Nokta ve virgülden farklı noktalama işareti kullanılmaması kadar sade bir konusu var, adam kralın yanına gidiyor ve isteğini dinlettirene kadar oradan ayrılmıyor. Sonunda kral dayanamayıp karşısına dikiliyor, isteğini soruyor. O da tekne istediğini söylüyor, yanına temizlikçi de katılınca karavela ile Bilinmeyen Adayı bulmak için yola çıkıyorlar. Yazar bizi maceraya hazırlarken aslında verdiği mesajda 'kendimizi bulmayı' düşündürüyor. Bu yüzden ana fikri çok beğendim. Birçok kişi kendini tanımak için çaba harcamıyor ki bundan dolayı hayatında sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kendimizi tanımamızın ne kadar önemli olduğunu burda uzun uzadıya bahsetmeyeceğim ama bizim için hayatımızı ve kişilerarası ilişkilerimizi kolaylaştıran çok önemli bir farkındalık bence. İyi okumalar.
Bilinmeyen Adanın Öyküsü
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Hivdaa
bir alıntı ekledi.
Kim böyle bir Tanrıyı yarattı? Bunu sen kendi kıskançlığından, kendi kızgınlığından yaratmış olmalısın. Bu senin tasarımın, senin gölgen. Bu seni yankılandırıyor başka kimseyi değil. Ve bu tüm dinlerin tüm tanrıları için geçerli.
3
Hivdaa
bir alıntı ekledi.
Eski Ahit'te Tanrı der ki, "Ben çok kıskanç bir Tanrıyım!" Şimdi bu kıskanç Tanrıyı kim yarattı? Tanrı kıskanç olamaz ve eğer Tanrı kıskançsa o halde kıskanç olmanın neresi yanlış olabilir? Tanrı bile kıskançsa neden kıskanç olduğunda yanlış bir şey yaptığın sana öğretilsin ki? Kıskançlık ilahi bir şey!
2
Hivdaa
bir alıntı ekledi.
Tanrıların senden farklı olamaz. Onları kim yaratacak? Onlara kim şekil, biçim ve renk verecek? Onları sen yaratıyorsun, onlara sen biçim veriyorsun; seninki gibi gözleri var, seninki gibi burunları var ve seninki gibi zihinleri var!
3
Hivdaa
bir alıntı ekledi.
zaten uyanık olduğunu düşünmeye devam edersen hiç çaba sarf etmeyeceksin. O zaman bir çaba sarf etmenin bir gereği kalmaz; niye zahmet edesin ki?
5