1000Kitap Logosu
Günün Duası Yarattığı şeylerin kötülüğünden, 🍂karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden,🍂 düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım. (Felak, 113/1-5)🌹
Biraz hastayım. Elime geçen otu, tozu, balı, limonu karıştırıp bir üsare yaptım. Yanlışlıkla büyü yapmış da olabilirim. Lütfen herkes Felak Nas okuyarak kendini korumaya alsın /
Felak Suresi’nde “düğümlere üfleyenlerin şerrinden”(113/Felak 4) ayetinin tefsirinde Abduh, “düğümlere üflemenin bir sihir olduğunu ve dedikodu yapmanın da sihrin bir çeşidi olduğunu söyler. Çünkü dedikodu yapmak iki arkadaş arasındaki muhabbeti düşmanlığa çevirmektedir.”
zaman içinde ünlü hayaletler de eve uğramaya başladı... ünlülerin hayaletleri de rahat birakılmak istiyorlar. normal bir eve her hayalet gitse, evdekiler hemen felak, nas patlatıp hayaletin de huzurunu kaçırır. ben gelen hayalete de çay ikram ediyorum.
Bavul Dergisi
Sayfa 3 - kaan sezyum - gelenler, gidenlerle...
FELAK: 113 Bu sûre, imanlı kulun, Rabbinin yarattıklarının şerrinden dolayı O’na sığınışının sûresidir. Karanlığın örtüsünde iş gören, çıkarı için büyü yapan ve hasedinden dolayı hem kötü nazar eden hem de mala ve cana kastedecek olandan, müminin Rabbine sığınmasının duasıdır. Rabb bu sûrede diyor ki: “Yarattıklarımın şerrinden kullarım Bana sığınsın. “Senden sana sığınırım” diyen Resulümün sığınışı gibi sığınsın.”
1
...
1.277 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.