Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
kısa zihinsel molalar (sizi canlandıracak ve stresinizi azaltacak)
* Sadece on iki dakika boyunca egzersiz yapmak.. * 20-20-20 kuralını uygulayarak gözlerinizi eğitin. yirmi dakikada bir yirmi saniye mola verin ve 20 metre uzaktaki nesnelere bakın.. * Doğada vakit geçirin.. * Hayallere dalmak, boşluğa bakmak, kağıda bir şeyler karalamak ve sizi... Sayfa 267
Fıkra gibi! Parça parça, ufak ufak kaçıyordum bu dünyadan da, kimseler farkında değildi.Sayfa 140
Fıkra bu ya?!. :)
Bir kadının bazen aslan gibi eşini bırakıp çarpık çurpuk bir adama git­mesini mahalleli pek kolay kavrayamaz. Oysa kadın sınırlı bir aşk ala­nından boğulup açık alana çıkmıştır. Hatta bu konuda bilgisi iyiden iyi­ye az olanlar cinsel ilişkide bulunmayı kötülük yapmak gibi... Sayfa 105 - Bulut Yayınları
Edebiyat
• Di sedsala 19emîn de, ev fikra jirêderketina misilmanan ji riya rast yek ji awayê ravekirinên sereke ya serdestiya leşkeri, teknîk û zanistî ya Ewropayê li ser cîhana misilmanan bû.
Akıl gıdıklanması önemli
Fıkra ve esprilerin kuruluşu ve etkisiyle felsefi kavramların kuruluşu ve etkisi aynı malzemelere dayanır. İkisi de aynı şekilde aklımızı gıdıklar. Bu yüzden ikisi de aynı itkiyle hareket ederler: olayları algılama tarzımızda karışıklık yaratarak bizi şaşırtma, dünyalarımızı altüst etme, hayatın saklı, sıklıkla huzur kaçırıcı gerçeklerini bulup çıkarma.
Felsefe
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.