Merak ve tutku kaygının düşmanlarıdır. Kaygıya derinden düştüğümde bile, dışımdaki bir şeyi yeterince merak edersem, bu beni çekip çıkarmaya yardımcı olabilir. Müzik, resim, film, doğa, sohbet, sözler. Korkunuz kadar büyük bir tutku bulun. Aklından çıkış yolu dünyadan geçer.
Edebi eserlerin çoğu, şarkıların çoğu, film ve dizi sahnelerinin çoğu insanın acıyı yaşamasının ilkel versiyonlarını sunuyor. Acı yaşarken bunu kendine acıyarak kendini saygısızlık yaparak anlatsa bile sırf çok güzel yazdı, oynadı ve ya söyledi diye seviyor insanlar. Peki ya acıyı yaşarken bunların hiçbirini yapmayan insanlar? Bence yolundan gidilmesi gerekenler onlar
303
En güzel yol ,yolda olma filmlerinden biridir.
Her gün bir güzel şeyi deneyimleyin. Ancak küçük. Ancak önemsiz. Bir şiir oku. Favori bir şarkı çal. Bir arkadaşla gülün. Güneşin geceye doğru son düşüşünden hemen önce gökyüzüne bakın. Klasik bir film izleyin. Bir dilim limonlu kek yiyin. Her neyse.
Güneş'te delik oluştu evet ama sandığınız türden bir delik değil. Bunlar koronal delik dediğimiz, etrafına göre soğuk olduğu için filtreyle çekilmiş fotoğrafta siyah görünüyor. Halbuki yaldır yaldır parlak orası da. Peki elektronik eşyalar yanacak mı? Manyetik alanların yapısı dolayısıyla,
398 syf.
·
Puan vermedi
Kitaplar bazen bir dizi bazen de bir film olarak karşımıza çıkıyor..Bu kitapta onlardan birisi işte.Televizyonda dizisini izlemiştim yıllar önce..Geçen yıl bir kitaptan uyarlandığını öğrenince üniversite kütüphanesini üç gün talan edip,bulup okuduğum bir kitap.. Üç günün emeği canım kitap sana puanım 10 da 10..
Huzur Sokağı
Huzur SokağıŞule Yüksel Şenler · Nur Yayınları · 197115,2bin okunma
304 syf.
·
Puan vermedi
Lise yıllarımda kütüphane de görevliydim.Yeni gelen kitapları yerleştirirken bir anda elime gelen kitaplardan biri.Bütün işlerimi bırakıp kapağı çok dikkatimi çeken kitabı okurken bulmuştum kendimi.Daha sonra bir an önce işlerimi bitirip herkesten önce kitapları okumaya koyulmuştum. Bir yer altı dünyasına misafir olup çok akıcı,etkileyici ve müthiş heyecanlı bir kitaptı.Okurken sanki film izliyor gibiydim.Hamamböceklerinden ve farelerden her ne kadar tiksinsem de hiç yadırgamadan onlarla dost oluvermiştim bir anda..
Gregor ve Gri Kehanet
Gregor ve Gri KehanetSuzanne Collins · Pegasus Yayınları · 20161.750 okunma
Honos Ağam! Selena itopyanın namısını beş paralık etmiştir... Müsade edin Töre'yi uygulayağh 😆 youtube.com/shorts/6gevv0aa...
Gözleri İntihar Mavi- Yusuf Hayaloğlu Vedalaşmak isterdim oysa Klasik bir film öyküsü gibi Ellerini tutup usulca Son bir kez öpmek isterdim Kendimi mazur gösterip Masum ve mağrur bir duruşla Her şeyi kadere yıkmak isterdim.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.