Esra Yasin, Dönüşüm'ü inceledi.
 28 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uykusundan kocaman bir böcek olarak uyanan bir adamın hikayesi. Gregor Samsa mı değişti yoksa ailesi mi değişti. O sadece bedenen bir böcek olmuşken duyguları ve düşünceleri aynıydı. Gerçeklikle kurmaca arasında gidip geldiğimiz bir roman.

Büşra Türkan, Dava'yı inceledi.
29 dk. · Kitabı yarım bıraktı

Bir kaç kez Okumaya başlayıp her seferinde yarım bıraktığım bir kitap olması beni bir hayli üzmüştü. Cümleleri ve olay örgüsü çok karışık, kişiler birbirine çok karıştırılacak cinsten ve anlaşılması zor bir kitap olduğunu düşünüyorum bende,bir sonra ki sayfada ne olacak merakı uyandırmadı.çok fazla gereksiz ayrıntıya değinildiğini düşünüyorum Sanırım birazda sabırsızlığımdan dolayı bu

Hira, bir alıntı ekledi.
37 dk.

İnsan yaşarken bile ölmüş olabilirdi.

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 185 - Panama Yayıncılık)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 185 - Panama Yayıncılık)
Ms Chemist, Dava'yı inceledi.
44 dk. · Kitabı okudu · 73 günde

Karamsar bir bakış açısıyla yazılmış, durumu anlatan, atraksiyonun olmadığı ama hızlı anların yaşandığı, 'bu kadar belirsizlik de fazla' dedirten bir kitaptı. Okurken eğlendim diyemem ancak paragraf şeklinde yazılmış olmasına rağmen sürükleyiciydi. Sonucu tahmin etsem de daha süslü bir son hayal etmiştim, öyle olmadı. Kitabı bitirdiğimde geriye hüznü kaldı.

Serhat tanrıkulu, bir alıntı ekledi.
 1 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor · 10/10 puan

Kıskançlık
"Bunu kıskançliktan söylemiyorum milena,kıskanç değilim.ya dünya çok küçük ya da biz çok büyüğüz,ne olursa olsun tamamen dolduryoruz. Kimi kıskanacam ki?"

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka

Hikâyeye göre günün birinde Franz Kafka rutin yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Kız ağlıyormuş. Oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bu onu oldukça üzmüş.
Kafka bebeği onun yerine aramayı önermiş ve ertesi gün aynı noktada buluşmak üzere sözleşmişler. Bebeği bulamaması üzerine Kafka küçük kıza bebeğin ağzından bir mektup yazmış ve buluştuklarında kendisine okumuş:
“Lütfen benim için kederlenme, dünyayı görmek için uzun bir yolculuğa çıktım. Sana başımdan geçenleri anlatacağım.”
Bu birçok mektubun ilkiymiş. Kafka küçük kızla her buluştuğunda sevgili oyuncak bebeğin hayali maceralarını özenle yazdığı mektuplardan ona okurmuş. Küçük kız da bu şekilde avunurmuş.
Derken gün gelmiş, görüşmelerin artık sonu gelmiş. Kafka son görüşmede küçük kıza bir oyuncak bebek getirmiş. Küçük kız, aslından oldukça farklı olan oyuncak bebeğe şaşkınlıkla bakakalmış. Bebeğe iliştirilmiş bir not küçük kızın şaşkınlığını gidermiş: “yolculuğum beni çok değiştirdi.”
Uzun yıllar sonra, artık bir yetişkin olmuş olan küçük kızımız, gözü gibi baktığı bebeğinin, gözünden kaçırdığı bir çatlağının içine sıkıştırılmış bir mektup bulur. Kısaca şöyle yazmaktadır: “Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sonunda sevgi başka bir surette geri dönecek.”

Yaşamın bana verdiği iki ders; çevreni gittikçe daralt,
gereksiz kalabalıkların seni üzmesine izin verme.

Franz Kafka

Sungur Aslan, Milena'ya Mektuplar'ı inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 9 günde · 9/10 puan

Bir yazarın bir kitabını okuduktan sonra her anını kafaya takıyor, yazdığı her kitabı hatta makaleyi okuyasım geliyor. Dönüşüm sonra okuduğum ikinci Kafka romanıydı. Bizim gibi sevmiş. Bizim gibi kavuşamamış.

emre er, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

Sonsuza Kadar
Başımı kucağına koyup elini başımın üzerinde hissetmekten ve sonsuza kadar hep böyle kalmaktan başka istediğim bir şey yok.

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 144 - Cem)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 144 - Cem)