Tuba*, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ani jedine slovok tere by nebylo velmi dobre uvazenos/ Her sözün üstünde çok önemle durulmuştur elbet.

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka
Elif Arslan, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Beğendi

Bir kez bin kez ve hiç durmadan tek isteğim:Yanında olmak...

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 119 - Armoni yayınları)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 119 - Armoni yayınları)
Elif Arslan, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Beğendi

...ne yaparsın her şey olması gerektiği gibi:Üzüntülü ve ağır.

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 114 - Armoni yayınları)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 114 - Armoni yayınları)
Elif Arslan, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Beğendi

...insan yürek çarpıntısız yaşayamaz,yüz vermediğin sürece çarpmaz yüreğim Milena.

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 113 - Armoni yayınları)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 113 - Armoni yayınları)
Ayşegül Aydın, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okuyor

Ayrıca neden bu çiçekler seni mutlu etti? Eğer bunlar senin "çok sevdiğin" çiçeklerse o zaman bu dünyada bulunan bu tür çiçeklerin hepsi seni mutlu etmeli.Değilse o zaman da,neden özellikle bunlar için seviniyorsun?

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka
Gizem Gündüz, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Uyku en suçsuz varlıktır, uykusuz insansa en suçlu varlık...

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka
Şerife Nur Yüksel, Yaşamın Ucuna Yolculuk'u inceledi.
10 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Tezer Özlü'nün yolculuğunu okumaya başladıktan hemen sonra aklıma bir soru geldi ve dünden beri içimi kemiriyor. Kitaplarla olan samimiyetim insanlarla olanlardan çok çok fazla. Buna rağmen en sevdiğim yazar, en sevdiğim üç yazar beş yazar gibi bir listem hiç olmadı. Dünden beri düşünüyorum hâlâ en sevdiğim yazarı bulamadım. Baktım öyle olmuyor Tezer Özlü'nün yaptığını yaptım. Aklıma bu soruyla ilgili gelen tüm soruları arka arkaya yazdım bu yazıyı bitirdikten sonra onlara cevaplar vermeye ve asıl sorunun cevabını bulmaya çalışacağım.

Ana soruya cevap bulunca da Tezer Özlü gibi sevdiğim yazarların yaşadıkları yerlere,mezarlarına gitmeyi düşünüyorum. İşte Tezer Özlü okumak böyle bir şey. Aklınızdan dahî geçmeyen bir şeyi size başınıza ağrılar girecek kadar sorgulatıyor yetmiyor eğer gözlerinizi kapalı tutmaya meyilli değilseniz bambaşka bir dünyanın ışıklarını açıyor. Toparlayamadığım kafamı biraz daha dağıtıp beni bu hale getirdiğin için teşekkürler Tezer Özlü.

Kitabı okumaya başlamadan önce kitabın adı hakkında biraz düşünmenizi tavsiye ederim.İçerisinde bulunan derinliği fark etmenizi kolaylaştıracaktır bu. Siz "Yaşamın Ucuna Yolculuk" yapacak olsanız yanınıza arkadaş olarak kimi almak isterseniz hiç düşündünüz mü? Tezer Özlü düşünmüş. Ve yanına çok sevdiği üç yazarı almış. Cesera Pavese, Franz Kafka, İtalo Svevo. Üçü ile birlikte üçünü ziyarete gitmiş. Ve bize böyle bir yazın bırakmış. Teşekkürler Tezer Özlü.

İncelememi Tezer Özlü'nün kitapta geçen "Her varoluş kendisiyle birlikte ölümü getirmiyor mu? " sözüyle bitirmek istiyorum.

Keyifli okumalar. :)