ABDULKADIR BATUR, Dava'yı inceledi.
 38 dk. · Kitabı okudu · 41 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sonu benim hayal dünyama biraz ağır ve karmaşık gelse de kitabı çok büyük bir bölümünü ilgiyle,merakla okudum ve hatta betimlemelerinden gerçekten etkilendim.Rahibin anlattığı adalet hikayesinden ne ders çıkarabilirim diye düşündüm çok derin bir hikayeydi özellikle o bölüm umarım siz de benim gibi beğenirsiniz.Yorumlarınızı mutlaka yazın arkadaşlar yazın ki biz de sayenizde daha çok yönlü düşünmeyi öğrenelim hepinizi seviyorum.....

Özlem Ersoylu, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Herkes beraberinde taşıdığı bir parmaklığın ardında yaşıyor.”

Dönüşüm, Franz KafkaDönüşüm, Franz Kafka

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki "Dava" F.Kafka'ya ait okuduğum ilk kitaptı. Ya Kafka okumaya yanlış kitapla başladım, ya da Kafka'yla birbirimize hitap edemedik. Herkes her kitabı okuyamazmış "Dava" sayesinde çok daha iyi anladım.

Kitabı elime her aldığımda 'bu sefer kesin keyif alarak okuyacağım' diyerek başladım ama her seferinde büyük bir hüsranla 15-20 sayfa okuyup bıraktım. Çünkü her defasında inanılmaz yoruldum. Ve nihayet 12 günlük Kafka serüvenim büyük eziyetler sonucu bitti. Böyle bitsin istemezdim ama "Dava" beni benden aldı.

Sayın Kafka severler; hepinizin affına sığınıyorum. Bunları yazmasaydım 12 günlük çilemin bir anlamı olmayacaktı. En azından benim için... Dilerim topa tutulmam. Zira bu çileden sonra hiç hazır değilim. Hepinize saygılar...

Saudade, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Bu görüntümü öyle komik bulmuş ki, bana izlenimlerini şöyle anlattı: "Sanki kıyamet kopmadan önce, tabutların kapakları açılmış uzanmış hareketsiz duran ölü bedenler gibi" görünüyormuşum.

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 28 - Maviçatı Yayınları)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 28 - Maviçatı Yayınları)
Büşra Betül Özbakış, Milena'ya Mektuplar'ı inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde

Bir kitap daha bende derin izler bırakarak sona erdi.Okurken altını çizdiğim her satırı alıntı yapmak istemedim çünkü o satırlarda ben hep kendimi buldum.
Kafka' nın iç dünyasına, düşüncelerine, aşkına tutulmuş dev büyüteç gibi bir kitap. Mutluluğun en üstünden korkunun en altına savruluşunu nasıl bu kadar içten, acıklı ve mükemmel ifade edebildiğinin şaşkınlığı içindeyim. Bitmesin diye başlamaya kıyamıyordum bitti. Güzel olan her şey çabuk biter zaten.

Büşra Betül Özbakış, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi

Sözgelişi odandaki, o her zaman seni görebilen mutlu dolap olsam ne iyi olurdu. Seyrederdim seni, koltukta oturuşunu, mektup yazışını, yatışını ya da uykuya dalışını.

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka
Hatice Mete, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · İnceledi

"Her şeyden önce, bağımsız kişi bağımlı olan kişiden daha üstündür."

Dava, Franz KafkaDava, Franz Kafka