Rozerîn Zaman, Dönüşüm'ü inceledi.
8 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kısa, öz ,duygu yüklü..Üzrine düşünülmesi gereken bir kitap .Bir solukta bitiyor .İzini taşıyorsunuz bir süre.Çok güzel ve herkesin okuması gereken kitaplardan .

Gülsena Benli, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Ne zaman yüzüne baksam, gözlerinin içinde kayboluyorum. Odada dolaşırken bakışlarını üzerimde hissediyorum. Saklayamadığım kibrimle senin için yaşıyorum. Sen olduğun için yaşıyorum. Yanımda durduğun ve elimi tuttuğun için teşekkür ediyorum.

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka

Franz Kafka
Daha önce hiç kitabını okumamış birine zorlanmadan okuyabileceği hangi kitabını onerirsiniz ?( Zorlanmaktan kastım çok bunaltmayan .Bazı incelemelerde bazi Franz Kafka'nin kitabını okumanın zorladığını yazmışlar. Sınav​ haftam ama herhangi bir kitabından başlamak istiyorum )

İlgen Aktürk, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

"Kişi nelere sahip olduğunu bilmeyen bir 'kapitalist' aslında."

Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 110 - Nilüfer Yayıncılık)Milena'ya Mektuplar, Franz Kafka (Sayfa 110 - Nilüfer Yayıncılık)
Aykut Emre Kılıç, Dava'yı inceledi.
 4 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ah canım Kafka... Ne diye kitapların yakılsın istiyorsun? Zaten yarım da bırakmışsın, okuyana kadar canımız çıktı.
Hakikaten kusursuz bir tema ve anlatış ama yazarken,... ne bileyim, tarifsiz, böyle değişik bir anlamsızlık vardı. Sanırım Kafka'nın konudan konuya çabuk atlamasıyla alakalı. N'olursa olsun sonu dışında mükemmel bir kitaptı. Ama yine de hala kitabı anlamadım

Kitap ruhumuzun buz kesmiş sularını kıracak bir balta olmalıdır.

Franz Kafka