Irem'in Kapak Resmi
Irem, bir alıntı ekledi.
19 Oca 16:31 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sonra şafak vakti araç durdu.Yerimden kımıldayamaz haldeydim.Ağrıyan gözlerimi açtığımda genç askerin araçtan indiğini farkettim. Esneyerek gerinmesini , çakmak sesini,kısık sesli Almanca konuşmaları duyuyordum.Rahatlamaya çalışan adamların enerjik, kaba konuşmalarını, kuş cıvıltılarını ve yaprakların hışırtısını duyuyordum

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 494 - Pegasus Yayıncılık)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 494 - Pegasus Yayıncılık)
Irem, bir alıntı ekledi.
19 Oca 16:21 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kanvasın üzerinde tanımadığım bir kız vardı. Meydan okurcasına bana bakıyordu.Loş ışıkta saçları bakır rengi görünüyordu, teni kaymaktaşı kadar beyazdı ve aristokratlara özgü bir güvenle bakıyordu.

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 69 - Pegasus Yayıncılık)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 69 - Pegasus Yayıncılık)
Irem, bir alıntı ekledi.
19 Oca 16:18 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Geriye bir şey kalmadığında, bütün kemiklerin etleri kemirilip tepsiler pirinç tanelerinden arındığında oturup birbirimize baktık.Bardaki Almanların şarap içtikce seslerinin de yükseldiğini ve arada bir kahkaha attıklarını duyuyorduk.Ellerimle ağzımı sildim.Ellerimi yıkarken ''Kimseye söylememeliyiz'' dedim.Kendimi ansızın ayılan bir sarhoş gibi hissediyordum. '' Bir daha böyle bir şey olmayacak.Almanların yemeğini yediğimiz duyulursa vatan haini damgası yeriz. ''

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 47 - Pegasus Yayıncılık)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 47 - Pegasus Yayıncılık)
Irem, bir alıntı ekledi.
19 Oca 16:14 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ama beni en çok üzen de buydu. Gerçek doğamı çoktan yakalamış olmasından korkuyordum.

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 63 - Pegasus Yayıncılık)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 63 - Pegasus Yayıncılık)
Irem, Düşündüğün Gibi Değil'i inceledi.
 08 Oca 22:45 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Serhat Yabancı'nın okuduğum ilk kitabi olan Düşündüğün Gibi Değil'i severek okudum.Yazarla tanışmam internet üzerinde bu tarz kitaplar üzerine araştırma yaparken gerçeklesti.Kişisel gelişim, psikoloji ve insan davranışları üzerine kitaplar okumayı sevdiğim için kitap ilgimi çekti.Kitabın dili oldukça yalın ve açık,okuma aķıcı ve kolay.Aslında hep bildiğimiz şeyler belki fakat neyi nasıl uygulamamız ya da nasıl düşünmemiz gerektiğini kolayca aktarıyor.Her zaman inandığım bir şey var ki herkes kendi işine bakmak yerine içine baksa, kendini iyileştirmek ve olumlu yönde geliştirmek için çaba harcasa dünya daha yaşanır bir yer olur.Yazarın diğer kitaplarını da keyifle okuyacağımı tahmin ediyorum.Bu tarz kitapları seviyorsanız, okumanızı tavsiye ederim.Kitap dolu günlerimiz ve okumalarımız daim olsun.

Irem, bir alıntı ekledi.
 04 Oca 11:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İçine atma
Eğer kendinizi ifade etmediğinizde kendinizi kötü hissediyorsanız,içinize atmışsınızdır.Unutmayın perakende içinize attıklarınızı toptan kusarsınız.

Düşündüğün Gibi Değil, Serhat Yabancı (Sayfa 168 - undefined)Düşündüğün Gibi Değil, Serhat Yabancı (Sayfa 168 - undefined)
Irem, Kayıp Dük'ü inceledi.
 02 Oca 14:05 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Jack Audley eski asker fakat sonradan haydut olmuş bir delikanlı...Grace Eversleigh ise beş yıldır dul Wyndham Düşesine refakat eden genç bir kız... Düşes huysuz ve yaşlı bir ihtiyar... Jack Audley , bir akşam düşes ve Grace'in bulunduğu arabaya soygun düzenliyor. Jacki gören düşes, bir gemi kazasında kaybettiği oğlunun çocuğunu bulduğuna ikna oluyor. Bu defa delikanlıyı kendisiyle birlikte aile evlerine gelmesi konusunda onu ikna etmeye çalışıyor. Fakat Jack bu teklifi kabul etmiyor ve sonunda Jack bir anda kendini kaçırılmış ve babasının ailesiyle baş başa buluyor.Bütün bunlara ilave olarak Jack'in doğum hakkı ile dük olması gerektiği ortaya çıkıyor.

Aynı evde düşes, Grace ve var olan dük ile yaşarken ; Jack ve Grace birbirilerine aşık oluyor ve işler farklılaşıyor. Kim dük olacak? Var olan dük ve nişanlısının durumu ne olacak ? Jack ve Grace'in aşkı ne olacak gibi durumlar ortaya çıkıyor. Julia Quinn'in ilk okuduğum kitabı, bir çırpıda çok fazla kafa yormadan okunacak bir kitap, bazen araya bu tarz pembe kitaplar almak hoş oluyor. Keyifli okumalar dilerim.