69 syf.
·Beğendi·7/10
İki renkli (biri mavimtırak) olmak üzere, karton kapağı ile, sarı saman kağıdı yaprakları süsleyen onca güzel şiiri içinde barındıran bu kitapçığı 1949 yılındaki baskısı ile okudum. Kapak resmi Kemal Taşkın tarafından çizilmiş. Her bir şiirin altında Orhan Cilasın tarafından, şiirlere uyumlanmış kara kalem desen çalışmaları mevcut. Güney matbaacılık ve gazetecilik T.A.O tarafından basılmış.
İçinde hepimizce de malum şiirleri de barındırıyor ki, bunların bir çoğu Türk Sanat Müziğine bestelenerek uyarlanmışlar. Kışlada Bahar: Kara gözlüm efkarlanma gül gayri / İbibikler öter ötmez ordayım diyor. Bin Bir Gece Şiiri : Gurbetten gelmişim yorgunum hancı / Şuraya bir yatak ser yavaş yavaş demekte...Bu şiirler aynı başlıkla ayrı ayrı şiir kitapları olarak da yayımlanmışlar.
Kütüphanem de kitapların arasına sıkışmış zavallıcık bir kitabı ararken düşüverdi ellerime. koydum şimdi baş ucuma...Şiir bir başka bir dünya be ! dostlar.
Sıkıldıkça siz, teselli rüzgarlarını serin serin savurur üzerinize...Hiç üşenmez, hiç yerinmez. çok sadık dosttur kitaplar ille de şiirler şiirler değerli dostlar...