656 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Karanlık Kitaplık dizisinin 11. Kitabı Doku Dünya. Serisine yakışacak şekilde tam bir kara fantazya. 650 sayfalık, yazı fontu biraz ufak olduğu için yorucu, ancak benim için çok sürükleyici bir kitaptı. Yazar tarafından yaratılan dünya, yaratıkları, mekanları acayip derecede tekinsizdi.

Konumuza kısaca değinirsek Kahinsoylular çeşitli esrimeleri (büyülü güçleri) olan varlıklardır ve peşlerine düşen Müsibet onları avlanmaktadır. Son çare olarak bir halinin desenleri içine gizlenmiş Dokudünya adında bir düzlem yaratırlar ve güvenli bir zamana kadar burada gizleneceklerdir. Dokudünyanın gardiyanı olan Mimi ölüm döşeğine düşene kadar bir sıkıntı yoktur. Ancak şimdi gizemli güçler peşine düşmüştür. Bakalım Mimi'nin torunu Suzanna ve Çal isimli genç Dokudünyayı korumayı başarabilecek mi?

Kitap türe alışık olmayan pek çok kişi için ağır gelebilir. Ama yazarın anlatımı ve kitabın çevirisi çok iyiydi benim için. Özellikle okurken inanılmaz içine girebildim kitabın, çölü, çölde yalnızlığı, kardaki mücadeleleri adeta okurken yaşadım yoruldum.