244 syf.
·Puan vermedi
Merhabalar

Küçükken kız arkadaşımdan çok erkek arkadaşım olurdu. Bu sebeple daha çok erkek çocuklara hitap edebilecek oyunlar içerisinde bulurdum kendimi hiçte şikayetçi olmadan. Hırsız polisçilik , futbol , savaş oyunları vs vs en çok oynadığımız oyunlar arasında sayılırdı. işte bu sebeple bu kitabı zaman zaman kendimi kaptırarak tebessümle çocukluğumu hatırlayarak okudum.
Kitaptan kısaca bahsedeyim.
Pal sokağı; Budapeşte' de yoksul bir semt olan jozsef varos da bulunan ve uğruna çocuklar tarafından kazanmak için savaşlar açılan bir sokak. Yaşları küçük ve yoksul çocuklar ve yaşça biraz daha büyük ve durumları iyi olan kırmızı gömlekliler arasında geçmektedir. Bu çocuklar zamandan ve mekandan bağımsız yaşayan ve tek amaçları karşı grupla okuldan arda kalan zamanlarında savaşarak vatanları varsaydıkları tek oyun alanları olan odun deposunu bağımsız bir şekilde elde etmek.
Fazlasıyla samimi ve yoksulluğa değinmesine rağmen insanın içini umutla dolduran bir kitap olmuş.Sayesinde zaman zaman çocukluğumu ve masumca bir o kadar da tutkuyla oyun oynadığımız günleri hatırladım ve mutlu oldum.Okumayanlara tavsiye eder iyi okumalar dilerim.