318 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
Herkese merhabalar,

Normal şartlar altında hiç bir kitabın kapağını incelemem ama bu kitabın kapağına o kadar methiyeler dizildiğini görünce ben de bir şey söylemek istiyorum; kitabın kapağı o kadar karışık ve yorucu ki ben bakınca bile yoruldum o kadar renk o kadar obje sanki insanın dikkatini dağıtmak için yapılmış gibi hissettim . Bence sadelik her zaman daha öndedir ...
Kitaba gelecek olursak yazarın okuduğum ilk kitabı ve bu kitabı yazarı tanımak için okudum . Popüler olan yazarlara her zaman ön yargı ile yaklaşan bir insan olduğum için bu kitaba ve yazara da ön yargı ile başladım .
Hiç bir kitabın yarım bırakmak gibi bir huyum olmadığı için ilk yarısını bitirene kadar kendimle cebellestim ben ne okuyorum böyle diye çok düşündüm .Zaten ön yargı ile okumaya başladığım bu kitabın yarısına gelene kadar kitapla aramda ön yargıdan bir duvar oluştu açıkçası.
Taki kitabın ikinci bölümü olan Civan Kazanova bölümüne gelene kadar Civan Kazanova bölümüne daha iyiydi Avni Vav bölümüne oranla . Bu sebeple kitapla aramdaki ön yargıdan duvar yıkılmasa da inceldi.
Ruhi Mücerret , son kuruluş savaşı gazisi 100 yaşında çevresindeki herkesin tek tek ölümüne şahit olup , ölmek istediği halde ölmeyen aksine her kazadan olaydan sağ çıkan biri . 100 yaşından sonra 30 yaşındaki birine kendi çapında platonik bir aşka tutulan kahramanımızın basından geçenler.
Reklamların ele geçirdiği insanlık...
Kitabi okurken bazen gülüp bazen üzülüyor insan . Hepimizin bildiği ama farkında olmadığı bazı noktaları alışkın olmadığımız bir tarzda, dile getiriyor yazar .Kitabı okurken Sanki Leyla Mecnun dizisinin izliyor gibi de hissedebilirsiniz .

Benim tarzım olmasa da tarzı olan kişilerin beğeneceğini düşündüğüm kitap .
Hem gülüp hem düşünmek istiyorsanız okuyun derim .
Keyifli okumalar dilerim.