257 syf.
·4 günde·8/10
Metestazın sosyal medyada, özellikle sağlık bakanlığındaki tarikat yapılanmasını işlemiş imajıyla, yaptığı reklamlara aykırı olarak, bu bakanlıktaki yapıyı yeterince derin işlemediğini düşünüyorum.

Ben özellikle bu yapılanma(menzil) ile ilgili bilgi almak için kitabı almışken tatmin edici düzeyde bilgi verilmediğini düşünüyorum.

Ayrıca örneğin sağlık bakanının şeyhi arayıp yardım istemesi gibi konular işlenmiş. Ancak bu gibi iddialar belgelendirilemediği gibi kanıta dayalı bir çalışma olma konusunda eksiklikleri olduğunu düşünüyorum.

Rahmetli Uğur Mumcu'nun çalışmalarında olduğu gibi resmi belgelerin sayılarının/numaralarının kitapta yer aldığı bir çalışma beklerdim.

Kitapta yer yer çeşitli raporlardan bahsediliyor ancak kaynak olarak baktığınızda çoğunlukla gazetelere verilmiş ifadeler dipnotlarda alıntı olarak gösteriliyor.

Resmi evraklara kitabın içinde yer verilmemesi okuma akışını olumsuz etkilemese de ben bunu bir eksiklik olarak görüyorum.

Ancak FETÖ yapılanmasının özellikle sermaye ayağının yargılanması sürecindeki yaşanan haksızlıkları belgelemesi, tarihe not düşmesi açısından da çok değerli bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Keyifli okumalar dilerim..