400 syf.
·25 günde·Puan vermedi
Tepki, benim için yeri çok ayrı olan bir Stephen King romanı. Bildiğiniz gibi kendisi korku yazarı olmakla ünlü fakat bu kitabı okuyunca sadece korkuda değil bilim kurgu - fantastik türünde de gayet iyi olduğunu fark edeceksiniz.

Romanın ana karakteri diğer çoğu kitabında olduğu gibi bir çocuk. Ancak anne ve babasının o doğmadan yılkar önce bir deneye katılarak genetik mutasyona uğratıldınlarından habersiz. Karakterimiz, zihin gücüyle etraftaki nesneleri yakabiliyor. Tabii ki çılgın bilim adamları da kızımızın peşinde.

Stephen King kitaplarının en sevdiğim yanı yan karakterlerin de olaylar üzerinde çok büyük etkiye sahip olmaları. Bu hikayeleri daha gerçekçi kılıyor ve akıcılığı artıyor.

Bu romanı özellikle Stephen King hayranlarına öneriyorum. Çünkü bu kitap sayesinde yazar bize çok yönlülüğünü, sadece bir korku yazarı olmadığını kanıtlıyor. Severek okuduğum güzel bir kitaptı. Keyifli okumalar.

Not: yazıyı baştan sona tekrar okuyunca biraz Stephen King güzellemesi yaptığımı fark ettim ama ne yapalım artık, seviyoruz. :))