Tepki

8,2/10  (61 Oy) · 
243 okunma  · 
56 beğeni  · 
1.628 gösterim
Mc.Gee ve Vicky Tomlinson 1969 yılında gizli bir örgütün piyasaya sürmek istediği bir ilacın ilk denemelerine katılmışlardı. Bir yıl sonra evlendiler ve küçük kızları Charliedoğdu. Charlie üç yaşındayken, bakışları ile oyuncak ayısını tutuşturdu. Charlie sekiz yaşına gelince duygularını kontrol altına almayı öğrendi. Artık her zaman yangın çıkarıyordu. Ama gizli örgüt, bu " büyük etkili küçük silahı" kullanmayı planlıyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2008
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789754053920
 • Orijinal Adı:
  Firestarter
 • Çeviri:
  Füsun Doruker
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Oguzhan Kocyiğit 
 17 Tem 14:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Roman tıpkı "Jason Bourne" de de olduğu gibi bir kovalamaca ile bașlıyor. Sıkı bir aksiyon betimleniyor eserde. Stephen King'in telepatik güçlere olan hayranlığını sezebiliyoruz. Baba kız iki karakterde de bu güçten farklı bir șekilde esin kaynağı yapılmıș. Babanın kızına olan sonsuz sevgisi, fedakarlığı; kızının ele geçirildiği vakit duyduğu endișenin içinde, hafif kıskançlık kabartıları eserde bașlıca keșfedilmekte. Bir çoğumuz Stephen King'i korku eserlerinin uzmanı olarak biliriz, yanlıș da değiliz. Ancak bu eserde korku namına tek bir kıpırtı yok. Sadece bir polisiye, gerilim, biraz da fantastik türü okuyoruz.
Eserin bașlarında sürekli takıldım, kelimeleri birleștiremedim. Neden bilmiyorum, galiba bundan önceki okuduğum romanının etkisinden ya da dilinden diyeyim. Stephen King'in güçlü bir kalemi vardır, yanlıș anlașılmasın, ilgi çekici olaylar, dramatik sahneler, ve telepatik güçlerin olduğu bir dünya için sizi bu yolculuğa davet ediyorum. :)

Vildan Eyüpoğlu 
 28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ateş çıkaran küçük charlie :) Kesinlikle bir korku romanı diyemem. Telekinetik enerji üzerine ilginizi çekebilecek bir roman. İyi bir kurgusu var, dolayısıyla sürükleyici.

Mujurey 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 33 günde · 6/10 puan

1980 yılında yayınlanmış Stephen King klasiği. Lise yıllarımda olsaydım çok daha fazla etkilenirdim. Ama içten içe hep lise zamanlarımdaki Stephen King hayranlığıyla okudum kitabı.

Yazar, orijinal bir hikayeyi sürükleyiciliğini kaybettirmeden işliyor. Ne olacağını merak ediyorsun. Bir sonraki olayı tahmin etmeyi beklemeden okuyorsun. Tamamen yazarın kontrolü altında durum. Bu çok güzel. Edebi olarak değil de hayal gücü ile seni içine çekiyor. Belki de bu yüzden, yazarın beyaz perdeye veya televizyona aktarılan eserleri bu kadar çok. Gerginliği, dantel gibi işliyor ve hissetmemek imkansız. Karakterler güzel işlenmişler ancak nedense hep biraz daha ayrıntı istedim. Ve biraz felsefeden eksik gibiydi. Stephen King'in roman içine ara ara yerleştirdiği düşünceler hani.

Okumakta geç kalmış olduğum bir roman. Korku - gerilim her zaman hoşlanmış olduğum bir tarz olsa da sanırım zamanla insan eski tadı alamıyor.

Zeynep 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Psişik güçlere sahip bir kız çocuğu. Bir de felaketin resmini çizmeye başlarsa.. Çok ürkütücü bir kitap.Okurken bu doğa üstü psişik güçlerden etkilenmemek mümkün değil.

Kitaptan 5 Alıntı

Feyza. 
03 Haz 03:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Eğer insan bir şeyi yapmayı becerirse, bunu sürekli tekrarlamak ister."

Tepki, Stephen King (Sayfa 281 - Altın Kitaplar Yayınevi)Tepki, Stephen King (Sayfa 281 - Altın Kitaplar Yayınevi)
Feyza. 
02 Haz 18:50 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Ömür kısa, acılar uzundur."

Tepki, Stephen King (Sayfa 55 - Altın Kitaplar Yayınevi)Tepki, Stephen King (Sayfa 55 - Altın Kitaplar Yayınevi)
Kanatsız Kitap 
14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aldatılmış bir kadının öfkesi kadar korkunç bir şey olamaz, derler.

Tepki, Stephen King (Sayfa 262)Tepki, Stephen King (Sayfa 262)