Kemik Torbası

7,9/10  (73 Oy) · 
309 okunma  · 
50 beğeni  · 
2.128 gösterim
Ünlü bir yazar olan Michael Noonan karısının ani ölümüyle adeta hayata küser. Ne yaptığı işe, ne de çevresine karşı bir isteği kalmıştır. Tüm bunların yanında yaşadığı yalnızlık duygusu beraberinde bunalımları ve kâbusları getirir. Her gece Sara Laughs adını verdikleri yazlık evlerini rüyalarında görür. Karşı koyamaz ve gider. Artık yeni bir hayata uyanacağını düşünmektedir. Ne var ki hiçbir şey göründüğü gibi değildir. O lanetli evde, kâbuslarının birer gerçek olduğunu anlaması uzun sürmez. Burası, dünyanın bu cennet köşesi, aslında hayal ve gerçeğin birbirinden ayrılmadığı bir cehennemdir.

Ödüller : 1999 Bram Stoker Ödülü
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2000
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9789754059748
 • Orijinal Adı:
  Bag Of Bones
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ayfesa 
06 May 01:56 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu üçüncü Stephan King romanım. Şansıma hiç korku hikayesine denk gelmedim sanırım. Ne yazık ki bu da korku değildi. Yine de hikaye oldukça güzel, kitabın içine çekiliyor, olacakları merak ediyorsunuz. Onun ustalığı da burada yatıyor olmalı. Ancak kitap beni çok yordu; devamlı bir koşuşturmaca, bekleyiş, olaylar, olaylar ve son. Sanırım asıl bu sonda bir sorun var. O kadar olaydan, abartıdan sonra son sizi doyurmuyor, daha iyisi olabilirdi, böyle bitmemeliydi diyorsunuz ya da ben hayalet hikayesinden daha farklı bir şeyler beklemiştim. Belki de Stephan King'in ustalığını konuşturduğu başka bir kitap okumalıyım. Çok daha farklı ve kesinlikle çok daha korkunç bir kitap...

Umut Çalışan 
04 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ne yalan söyleyeyim, bir stephen king romanının kötü olabileceğini zaten düşünmüyordum ama bu kadar da muhteşem olacağını hiç tahmin etmemiştim. ilk başlar biraz sıkıcı olsa da giderek hızlanıyor. son iki yüz sayfadaki tempo inanılmaz. kitabı bitirebilmek için bu sabah 05:00 de kalktım. tabi bunda kitapta kişisel takıntılarımla ilişkili üç yaşında bir kız çocuğununda olmasının payı var.

son bölüm aynen hızlı ve uzun bir koşunun ardından nefesinizi düzenlemek için yapılan yürüyüş gibi. ayrıca satır aralarında kalan veya kaçırdığınız detayların da üzerinden geçmek için iyi bir fırsat. kesinlikle kusursuz bir eser. korkutucu ve müthiş bir roman. http://ucalisan.blogspot.com.tr/2014/12/kemik-torbas.html

Sevilay coşkun 
18 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Stephen King'in severek okuduğum kitaplarından bir tanesi daha :) Kitap başlangıçta her ne kadar ağır tempoda ilerleyip beni biraz sıksa da çok geçmeden sürükleyici bir hal alıyor. Eşininin ölümüyle sarsılan yazar Mike Noonan yazarlara özgü duraklama devresine girdiğini düşünmekte ve neredeyse her gece gördüğü kabuslarıyla boğuşmaktadır. Bu durumdan kurtulmak ümidiyle ölen eşi Jo ile birlikte arada kalmaya gittikleri Sara Laughs'a gitmeye karar verir. Oraya gitmesiyle bütün hayatı değişir ve kendini korkunç olayların içinde bulur. Bir yandan küçük Kyra'yı korumaya çalışırken bir yandan Sara Laugs'la savaşmaya çalışır. Eşiyle ilgili gerçekler de çok geçmeden açığa çıkacaktır.

Beyza Aydin 
05 Ağu 04:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kalınlığıyle ürküten fakat Stephen King romani oldugu için heyecanla başladığım kitap... Güzeldi fazlasiyla güzeldi. Sabredip ilk 100 sayfayi gecirebilirseniz devami heyecan veriyor benim deyimimle kendi kendini okutturuyor...

Huzeyfe Turgut D. 
11 Haz 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Hayatım boyunca pek çok kitap okudum.Ama kaç tanesini yarım bıraktınız diye sorarsanız 2 tane diyebilirim.2010 yılında bu kitabın yaklaşık 90 sayfasını okuduktan sonra dayanamayıp bıraktım.S. Kingin pek çok kitabını okudum ama en beğenmediğim kitabı bu kitaptı.

Göktuğ Altuntaş 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kule serisini bir yana koyduktan sonra King' in en beğendiğim eseri. Kurgu çok güzel ve daha başından okuyucuyu içine çekip sonuna kadar götürüyor. Korku,gerilim üst seviyede ki daha ne olsun .Klasik bir King ustalığı..

Kitaptan 20 Alıntı

тоска 
17 Tem 18:36 · Kitabı okudu · 6/10 puan

...ve geçmiş çok yavaş ölür.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 309 - Altın Kitaplar Yayınevi)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 309 - Altın Kitaplar Yayınevi)

"Evet," dedim. "Sürüyle arkadaşım var." Yalandı. Ama çözdüğüm sürüyle bilmece, okunacak pek çok kitap ve geceleri videoda seyredeceğim bir sürü film vardı.

Kemik Torbası, Stephen KingKemik Torbası, Stephen King
тоска 
 13 Tem 11:02 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Hayal gücü olan bir insanın başı ruhsal bakımdan derde girdiği zaman görünüşte olanla gerçek arasındaki sınır kaybolmaya başlar.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 76 - Altın Kitaplar Yayınevi)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 76 - Altın Kitaplar Yayınevi)
тоска 
17 Tem 18:35 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir tek kırlangıçla yaz olmazdı.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 264 - Altın Kitaplar Yayınevi)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 264 - Altın Kitaplar Yayınevi)
тоска 
17 Tem 18:36 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ama bazen başarılı olacağınızı düşündüğünüz için başarılı olursunuz. İnanç böyle de tanımlanabilir.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 307 - Altın Kitaplar Yayınevi)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 307 - Altın Kitaplar Yayınevi)
тоска 
22 Tem 00:23 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ruha ihtiyacı olanlar sanat ve edebiyat mezunlarıdır, Noonan. Ben mühendisim.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 323 - Altın Kitaplar Yayınevi)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 323 - Altın Kitaplar Yayınevi)
тоска 
17 Tem 18:30 · Kitabı okudu · 6/10 puan

"Burada köyün aptalı yoktur. Hepimiz sırayla bu rolü oynarız."

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 140 - Altın Kitaplar Yayınevi)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 140 - Altın Kitaplar Yayınevi)
Beyza Aydin 
05 Ağu 04:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Acı neydi?
Acı sarhoş bir misafir gibiydi. Her zaman son bir defa daha kucaklaşmak için geliyordu.

Kemik Torbası, Stephen KingKemik Torbası, Stephen King

Sen neler göreceksin, ahbap neler! Temmuz sona ermeden öyle şeyler göreceksin ki, keşke haziranda gözlerimi oysaydım diyeceksin!

Kemik Torbası, Stephen KingKemik Torbası, Stephen King
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor.
1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor. 1k okurları olarak Amerikan Tanrıları'ndaki karakterleri oynayacak oyuncuları 1 Ağustos 2016 günü seçiyoruz.