7,9/10  (95 Oy) · 
410 okunma  · 
57 beğeni  · 
2.764 gösterim
"Ürkütücü ve korkunç... bu romanı elinizden bırakamayacaksınız."
- Chicago Tribune
"Kanınızın donduğunu hissedeceksiniz..."
- New York Times
- "Tüyler ürpertici ve korku dolu!"
- Pittsburgh Post Gazette-
Ensar. 
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

King'in okuduğum ilk kitabı...

Bu kadar müthiş bir senaryo, olay orgusu beklemiyordum...

Kisaca şunu söyleyeceğim: 'Göz' kitap olarak gerilim-korku filmlerinin %50 sinden her turlu daha başarılı. Bir de filmi yapılsa (biraz klasik olur ama kitap yıllar önce yazilmis bir de bu açıdan bakın) en iyi gerilim filmleri listelerine girer bence.

Esra KAYA 
17 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sadist ve göz romanları üzerindeki yorumları hakediyor. Korku romanları okumayı sevenler için içeride hayal gücünüzle kendi efektlerinizle gerçekten ürperebiliyorsunuz.

malefizz 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Okudugum ilk stephen king romaniydi .yazarla tanistiran .tabi sonra hepsini okumak istedim .cok cok ilgincti helede 14 yasindaysaniz .......................................

kitap_okuru 
 17 Oca 17:33 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Stephen King tabiki güzeldi.Kitabın başında lise ögrencilerinin kendilerinden farklı olanlara ne kadar acimasız olabileceğinı görüyoruz.Ama kitap türkceye neden göz adıyla çevrilmiş onu anla adım.

Sevomberkom Paldrak 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarin konuyu kendine has anlatımıyla kitap aşırı etkileyici olmuş.Kitabın başından sonuna kaza üzerinde durulmuştı ama kazanın olduğu anları okurken yinede heyecanlanmadan edemedim.Kitabı okumak isteyem okuyuculara kısa sürede bitirmelerini tavsiye ederim.

Ahmet Samsa 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yazarın ilk kitabıdır. Benim de okuduğum ilk ve tek King kitabıdır. Devamının gelmesini umuyorum kendi adıma. Zevk alarak okuduğum, akıcı bir kitaptı. Ayrıca 2013 yapımı Carrie: Günah Tohumu adlı sinema uyarlaması da epey güzeldir.

Aşırı inançlı bir annenin elinde tüm gençlik güzelliklerinden uzak büyüyen bir kız Carrie, annesinin baskısı ile insanların dalga konusu olmak arasında kalmıştır. Yalnız kimsenin bilmediği bir şey vardır ki; bu kız telekinetik güçlere sahiptir ve bunları insanlara göstermek zorunda kalacaktır.

Korkmaz. 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu

Telekinetik olmak ..Bu kitabı okuyan herkesin isteyebileceği bir şeydi belki :) Bi ergen kızın üstüne fazla gidildiğinde ortaya çıkabilecek olayların biraz abartılmış hali diyelim ..Yazarın ilk kitabıdır ve filme de uyarlanmıştır.

Büvi Zeynep Kuçar 
09 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

tipik olarak, okuduğum ilk stephan king romanıydı. kurgusuyla ve anlatımıyla beni kendine bağlayan sürükleyici bir kitaptı. bazı aşırılıkların verdiği acıyı anladım ve bir genç kız olan karaktere büyük sempati duydum.

Hüseyin Uludüz 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Film tadında bir kitap (aslında beğendiğim filmlerede kitap tadında diyorum ) :)

Fatih 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu

Stephen King'e şöhretin kapısını aralayan kitap olarak bahsediliyor Carrie'den.(Türkçe'ye neden Göz adıyla çevirdiklerini anlamadım) Benim içinse King'in okuduğum ilk romanı. Ününü çok duyduğumdan olsa gerek kitaptan korku, gerilim gibi duyguları yaşatmasını beklemiştim ama korkmak şöyle dursun gerilimden bile pek bahsedemiyoruz. Kısa olmasından ve akıcı bir dille yazılmasından çabucak bitiyor kitap. Kitap akıcı evet ama sonunda ne olduğunu neredeyse biliyor olmanızdan dolayı pek de meraklandırmıyor. Telekinetik kız Carrie'nin ve aşırı dindar(dindar kelimesi pek uygun olmasa da) annesinin duyguları ve ruh halleri üstün körü anlatılıyor. Vakit geçirmelik olarak güzel bir kitap ama korku veya gerilim türünde başarılı değil.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Arhon 
 04 May 2016 · Kitabı okudu

"Fakat hiç kimse de yaptığı hareketin başka insanları üzdüğünü anlamaya çalışmıyor.İnsanlar zamanla daha iyi olmuyorlar,sadece akıllanıyorlar.Akıllandığın zaman sineklerin kanatlarını koparmaktan vazgeçmiyorsun,yalnızca bunu yapmak için daha iyi nedenler buluyorsun."

Göz, Stephen KingGöz, Stephen King
Arhon 
 04 May 2016 · Kitabı okudu

Ama üzgünüm demek,çok boş bir şey.İnsan fincanından biraz kahve döktü mü ya da bovling oynarken topu yanlış yere attı mı,söyler bunu.Gerçek üzüntü gerçek aşk kadar ender görülür

Göz, Stephen KingGöz, Stephen King
Sevomberkom Paldrak 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Alıntı
Margaret bir gün yatak odasına girdiğinde kızını beşiği içinde kahkahalar atarak başının üzerinde,havada dans eden bir şişeyi izlediğini görmüştü.Margaret o an onu öldürecekti.Ralph engel olmuştu.

Göz, Stephen King (Sayfa 143)Göz, Stephen King (Sayfa 143)
Sevomberkom Paldrak 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Alıntı
Herkesin canavar kız dediği işte bu.Bunu aklınızdan çıkarmamanızı isterim.Yaşamındaki tek okul balosundan sonra salt annesi merak etmesin diye hamburger ve alkolsüz birayla yetinen bir kız

Göz, Stephen King (Sayfa 139)Göz, Stephen King (Sayfa 139)
Sevomberkom Paldrak 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Alıntı
Beni çırılçıplak görmüştü,çıplak kanlar içinde çığlıklar atarken

Göz, Stephen King (Sayfa 146)Göz, Stephen King (Sayfa 146)
neslihan güneş 
05 Kas 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İsa duvardan bakar bizi izler
Ama yüzü soğuktur taş gibi.
Beni severmiş.....annem öyle der.
O halde ben neden hep yalnızım?

Göz, Stephen King (Sayfa 72)Göz, Stephen King (Sayfa 72)