Kitap
Göz

Göz

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.1
1.220 Kişi
3.635
Okunma
854
Beğeni
21,4bin
Gösterim
206 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 50 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · 21 Mart 2019 · Karton kapak · 9789754054217
Diğer baskılar
Göz
Göz
Göz
"Ürkütücü ve korkunç... bu romanı elinizden bırakamayacaksınız." - Chicago Tribune "Kanınızın donduğunu hissedeceksiniz..." - New York Times - "Tüyler ürpertici ve korku dolu!" - Pittsburgh Post Gazette-
5 mağazanın 9 ürününün ortalama fiyatı: ₺23,36
8.1
10 üzerinden
1.220 Puan · 155 İnceleme
Utq Cenr
Göz'ü inceledi.
206 syf.
·
10/10 puan
Bu kitap hakkında söyleyeceğim şeyler sadece şu cümleler olacaktır; Carrie, keşke her şey tamamen farklı olsaydı. Sen bunları hak etmemiştin. Keşke seninle tanışma fırsatım olabilseydi.
Göz
8.1/10
· 3.635 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
İrem Can
Göz'ü inceledi.
206 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Zorbalığın Vahşi Sonucu... |Carrie White Bir Telekinetik Vakası|
Detaylı yorumum aşağıdaki linkte mevcuttur. Şimdiden herkese keyifli okumalar dilerim. konumuzkitap.com/2021/07/goz-carrie-... Kitabımızın konusu dediğim gibi zorbalığa uğrayan Carrie'nin ilginç ve bir o kadar da korkunç hikayesi. Arkadaşları tarafından hor görülen, sürekli küçük düşürülen, alay edilen Carrie isimli telekinetik güçlere sahip genç bir kızın, kanlı bir intikam makinesine dönüşmesi anlatılıyor. Böyle anlatınca size konu basit gelmiş olabilir tabii; ama konunun işlenişi oldukça etkileyici. Stephen King kitabın içerisinde çok fazla ders veriyor biz insanlara. Özellikle de zorbalığa uğrayan kişilerin ne gibi sonuçlar doğurabileceği en açık biçimde anlatmış diyebiliriz. Bir lise balosunda kimileri için korkunç, kimileri için adaletin tecelli ettiği bir sonla bitiyor. 400'den fazla ölü ve bunu yapan 16 yaşındaki Carrie... Bu kitabı okuyan ve yorumlayan kişileri okurken bazıları bu intikamı doğru bulmuş, bazılarıysa bu intikamın yanlış olduğunu savunmuş. Kitabı okurken bazen Carrie'nin ses çıkarmasını ve bu zorbalığa boyun eğmemesini savunuyordum. Çünkü küçük yaşlardan liseye kadar hem zorbalık hem annesinin baskısı hem de kendi özel gücü bir patlama noktasına geldi. Bu patlama bu şekilde olmasaydı daha iyi olabilirdi diyebilirim. Ama genel olarak kitabı beğendim.
Göz
8.1/10
· 3.635 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Semih
Göz'ü inceledi.
206 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Karantina sürecinde bir alışkanlık edindim: Eğer okuduğum kitabın sinema filmi çekilmişse, önce kitabı okuyup daha sonrasında filmini izliyorum. Ne de olsa bolca vakit var. Tabii böyle yaparak hem kitapta göremediğim ayrıntıları filmde görmüş oluyorum hem de filmini izleyerek kitabı hafızamda daha unutulmaz hale getiriyorum. Stephen King, gerilim ve korku türünde eserler veren bir yazar. Açıkçası benim pek aşina olmadığım türler bunlar; ama sevmek için aşina olmanın da gerekmediği türler... Ayrıca bunca okunan kitabın arasında hala Stephen King okumamış olmak da şahsen eksiklik gibi geliyordu bana. Bu düşünceyle son 1 ay içerisinde 2. Stephen King eserini bitirmiş bulunmaktayım. İlk okuduğum King eseri, Hayvan Mezarlığı idi. Çok uzatmadan her iki eseri de oldukça başarılı bulduğumu ifade etmeliyim. Okurken elimden bırakamadığım kitapları okumayı özlemişim... Dediğim gibi, henüz Stephen King'in 2 kitabını okudum; ama her iki kitapta da kurgunun çok güçlü bir şekilde oluşturulduğunu fark ettim. Stephen King'in kurguları adeta birer sarmal gibi. Kitabın en başındaki olaylar ile en sonundaki olaylar arasında çok ciddi bir bağ var. Yani King'in anlattığı hiçbir şey boşuna değil. Bu arada bu kitap Stephen King'in ilk romanıymış. İnsan düşünmeden edemiyor, ilk romanı böyleyse son romanında hangi seviyelere çıkmıştır acaba? Kitapta arkadaşaları tarafından hor görülen, sürekli küçük düşürülen, alay edilen, tabiri caizse hilkat garibesi gibi görülen Carrie isimli telekinetik güçlere sahip genç bir kızın, kanlı bir intikam makinesine dönüşmesi anlatılmış. Böyle anlatınca size konu basit gelmiş olabilir tabii; ama konunun işlenişi oldukça etkileyici. Stephen King kitabın içerisinde çok fazla ders veriyor biz insanlara... Kitapla ilgili anlayamadığım bir konu var: Kitabın orijinal ismi "Carrie" olmasına karşın, Türkçe'ye neden "Göz" diye çevrilmiş anlamak mümkün değil. Şaka gibi... Filmleri de "Günah Tohumu" olarak adlandırılmış. Bence "Carrie" gayet açık bir şekilde kitabın baş kahramanını anlatıyor. Böyle bir değişikliğe, daha doğrusu işgüzarlığa gerek yokmuş diye düşünüyorum. Edebi yönden kitabı zayıf bulmuş olsam da bilimkurgu kitapları okuyup sizlere ısrarla tavsiye eden biri olarak Stephen King'i edebi yönden eleştirirsem çarpılırım. Sonuçta onun ilk ve vazgeçilmez amacı edebi tat vermek değil elbette. Sürükleyiciliği ve etkileyici kurgusuyla okunması gereken bir kitap. İlk defa Stephen King okumak isteyenler içinse ideal bir başlangıç kitabı olabilir diye düşünüyorum. Keyifli okumalar.
Göz
8.1/10
· 3.635 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
58
Gürkan Tilki
Göz'ü inceledi.
206 syf.
·
9 günde
·
10/10 puan
Stephen King okumaya başlayacaklar için tavsiye edilecek ilk kitaplardan biri, akıcı,duru ve merak uyandırıcı, ayrıca yazarın basılan ilk kitabı 1974 sanırım.
Göz
8.1/10
· 3.635 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6