Medyum

8,6/10  (181 Oy) · 
610 okunma  · 
158 beğeni  · 
4.996 gösterim
"Sandık bodrumdaki merdivenin altında" demişti Danny. "Taşıyıcılar onu oraya koydular. "
Babası kendisine garip garip bakmış, sonra aşağıya inmişti. Sandık Tony'nin kendisine gösterdiği yerdeydi. Babası Danny'yi almış kucağına oturtmuş kendisini borduma kimin indirdiğini sormuştu. Yukarda oturan Tom mu indirmişti yoksa? Babası bodrumun tehlikeli olduğunu söylemişti. O yüzden evsahibi orasını hep kilitli tutuyordu.
Danny'de açık yüreklilikle bodruma hiç inmemiş olduğunu anlatmıştı babasına. Kapı hep kilitliydi demişti annesi. Arka taraf karanlık ve örümcek dolu olduğu için Danny oraya gitmezdi. Sonra yalan da söylemezdi.
"Peki doktor, nasıl bildin sandığın orada olduğunu?"diye sormuştu babası.
"Tony gösterdi"
Babasıyla annesi Danny'nin başının üzerinden birbirine bakmışlardı.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  382
 • ISBN:
  9789754055858
 • Orijinal Adı:
  The Shining
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Mehtappp 
22 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Meşhur "The Shining" filminin uyarlandığı kitap. Filmi izlememiştim lakin kitabı okuduktan sonra merakla izlemeyi bekliyorum. Okurken birçok sahnenin gözümde canlanmasını istedim. Okumaya da sitedeki etkinlikten dolayı başlamıştım.
İlk başlarda çok sarmamıştı kitap. Biraz ağır ilerliyor, daha kısa bir anlatımla da aynı tadı verebilirdi bence yazar.
Overlock oteline bakıcı olarak taşınan bir ailenin başına gelen esrarengiz ve korkutucu olaylar...Açıkçası ağır kış şartlarından dolayı otelde 6 ay boyunca hapis kalmak, bir yere gidememek ve kimseyle iletişim kuramamak düşüncesi daha baştan insana kafayı sıyırttırıyor. Kaldı ki orda yaşamaya başlayacak olan bir aile sizce ne kadar süre normal kalabilir? Hele de kaldıkları yerde normal değilse?

Sonlara doğru epeyce hareketlenen, güzel bir Stephen King romanı. Bu yazarın hayal gücüne ve kurgulama yeteneğine hayranım. Üst düzey bir hayal gücüne sahip. Yoksa bu kadar çok kitabı nasıl yazabilirdi ki?
Önce okuyun, sonra da uyarlama filmini izleyin derim. :)