Selçuk Özdoğan

Selçuk Özdoğan

Tasarımcı
8.3/10
595 Kişi
·
1.697
Okunma
·
0
Beğeni
·
88
Gösterim
Adı:
Selçuk Özdoğan
Tam adı:
Osman Selçuk Özdoğan
Unvan:
Grafik Tasarımcı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
623 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Kitabı en kısa şekilde şöyle özetleyebilirim; Öğrenmen gereken şey,kuzu postunu tilkininkiyle değiştirmektir.Bunu yaparken en çok sen var olmalısın ama bir o kadar da yokmuş gibi görünmelisin çünkü kuzunun olduğu kadar tilkinin de tehlikede olduğu bir çağda yaşıyoruz.Ne zaman kuzu ne zaman tilki olacağını keşfedeceksin..
Kitabı elime aldıktan sonra bırakamıyorum. Bakalım sonu hayrola :-) :-)

" Her zaman iyi olmaya çalışan biri, iyi olmayan çok sayıda insanın arasında bir yıkıntı olmaya mahkûmdur".
174 syf.
·10/10
Klasik Agahta christie kitabı. Yine sonuna kadar zekanizi kullanıp tahminler yürütüyorsunuz ancak katili yinede bulamıyorsunuz. Bayan dedektif bile çok zorlanıyor.
176 syf.
·3 günde
Arada bir Agatha Christie okumak iyi geliyor. Hele içerisinde Hercule Poirot varsa tadından yenilmez :)
Spoiler içerebilir
Yine bir Agatha Christie klasiği. Ama bu kez cinayeti işleyeni kitabın ilk sayfalarında çözdüm. Kitapta üç cinayet vardır birbirleriyle bağlantılı. İlk iki cinayet yine klasik olarak bir davette işlenir. Ama işin garip tarafı ölen kişiler kimseye zararları olmayan ve çevrelerinde sevilen kişilerdir. Cinayetin işlenmesi için hiçbir sebep bulunamaz. Ama gri hücrelerini çalıştıran dahi dedektifimiz bu işi de halleder ve suçluyu bulur.
Kitap akıcı ve heyecanlı gidiyor. Olaylar okuyucuyu sıkmadan ilerliyor. Hercule Poirot'nun ilk sayfalarda geri planda kalması pek hoşuma gitmese de sevdim kitabı. Tavsiye ederim.. keyifli okumalar
623 syf.
·Beğendi·10/10
Hangi yasandan bahsetmeliyim bilmiyorum ama,kafamızı boşluk gibi kurcalayan bildiğimiz iktidar kelimesi gibi olmayan bir kitap .Bir söz var severim ‘olaylar karşısında gösterdiğiniz tutum ve davranışlar olayların kendisinden daha önemlidir’ sözünü iliklerinize kadar işletmeyi başaran
367 syf.
·289 günde·7/10
Hoş! Mesneviden sonra okuduğum için çok etkilenmemiş olabilirim düşüncesindeyim lakin örnekler, sözler gayet hoş. Mutlaka okunması gereken kitaplar listesinde yer alır.
623 syf.
·10/10
Nasıl zevkli bir kitap anlatamam . Çok ilginç, bazı yerleri çok çarpıcı, bazı yerleri ahlaki değerlere çok ters , bazı yerleri günlük hayatta olup biten şeyleri kolayca uygulanabilir ama genel anlamda ahlaki degerlere uygunsuz . Akıcı, basit bil dil kullanılmış okudukça alıp akıp gidiyor . Her kitaplıkta bulunmalı.
623 syf.
·Beğendi·10/10
Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşenmiştir!

Hayatta mutlak iyi ya da kötü yoktur, farklı perspektiflerden farklı yorumlanabilecek kişiler ve olaylar vardır. Bu nedenle devamlı iyi biri olmaya çalışmak, olayları yalnızca yanlış yorumlamanıza neden olmakla kalmayacak, aynı zamanda en iyimser bir şekilde insanların gözünde değerinizi düşürecek, sadece gerektiğinde aranılan insan olmanıza sebep olacak ve de yaptığınız iyilikler görev olarak addedilmeye başlanacaktır. bu nedenle, yapılması gereken şey olaylara temkinli yaklaşmak, duygusallıktan alabildiğince kaçınmak, olaylara mümkün olduğunda kayıtsız kalmak ve insanlara hak ettikleri ölçüde davranmaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Selçuk Özdoğan
Tam adı:
Osman Selçuk Özdoğan
Unvan:
Grafik Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 1.697 okur okudu.
  • 172 okur okuyor.
  • 1.261 okur okuyacak.
  • 45 okur yarım bıraktı.