Giriş Yap
Sadık Kocak
@sadikkocak24
İstanbul Üniversitesi - Tarih Kitapsever kardeşlerim, ihtiyacı olan tüm PDF kitaplar için her zaman iletişime geçebilirler. SATILIK KİTAP: disk.yandex.com.tr/d/jKw3N86ppKTozQ?w=... Kütüphane: youtu.be/RCyNh5495i4
Öğrenim Görevlisi ;)
Lisans
Kadıköy
Istanbul, 1 Ocak
3.539 kütüphaneci puanı (Geçen ay: 3)
4412 okur puanı
19 Oca 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
bir kitabı okumaya başladı · 13s
Sanat Edebiyat Kültür Dil
8.6/10 · 126 okunma
Reklam
68 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Unutulan Adam, daha bilindik adıyla ‘şöhret’ daha evvel birkaç defa okuduğum ama 56 yıllık (1966 baskısı) bir kitap görünce karşı koyamadığım bir eser oldu. Konusu itibariyle de oldukça dikkatimi çeken bu eseri bir de eski basım okumak istedim. Aynı zamanda bizlerin ‘oyun’ alanında sergilediklerimiz bakımından da ilklerdendir ve efsanelerimizden Muhsin Ertuğrul’un ‘Doktor’ rolünde oynadığı ilk oynanışı Ekim 1934 yılına ait (88 yıl evvel) bir eserdir. Daha önce de bu eserden bahsederken şöhretin gelip geçici olduğundan, bakî olanın insanlık olduğundan dem vurmuştum. Kendimi tekrar etmek istemesem de bu eser için söylenecek kendimce daha iyi bir söz bulamıyorum. Oldukça ünlü bir doktorumuz var, dönem içinde düşündüğümüzde gazete ve dergilere sürekli konu olacak kadar ünlü birisi. Günümüzde Instagram, Twitter ve Facebook gibi büyük sosyal medya platformlarında her gün gördüğünüz biri gibi düşünün derim. Ardından ortalıktan kaybolması ve çabucak unutulmasını da bir anda şöhret olan, popüler kültürün çok sevdiği zannedilen ama 1 haftada şarkısının modası geçince adı dahi unutulan şarkıcılara benzemesi de cabası. Tabi meslekler farklı olsa da mesaj aynı olunca benzetmeyi yapabilirim diye düşündüm. İyi eser, farklı bir baskı. Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim..
Unutulan Adam
8.6/10 · 74 okunma
ve bir kitap okudu · 13s
68 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Unutulan Adam
8.6/10 · 74 okunma

Okur takip önerileri

Duygu A.
@Duyguu_ASadık Kocak ile benzer
Efsus...
@nolur1sevSadık Kocak ile benzer
Kerime Meriç Atalay
@KerimericSadık Kocak ile benzer
Daha fazla göster
"Sensiz gitmek öyle canımı sıkıyor ki..."
102 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Nazım Hikmet’in oldukça eski bir kitabı, baskı olarak da çok eski ve muhtemelen bir daha asla basılamayacak bir kitabı da. Çünkü yazarın bilinmeyen bir kitabını değil; Memleketimden İnsan Manzaraları adlı 500 sayfalık efsane kitabının içerisinden birkaç bölümün alınmasıyla oluşturulmuş satırlar. Bir bütün halinde sunulduğu ve eski basımın da haliyle güncelliğini yitirdiğini düşünürsek güncel bir baskısı en azından bu eser özelinde olmayacak ve okumak isteyenler için severek paylaşacağımı belirtirim. Hayat ve Ölüm ile Zafer ve Yenilgi benim için eşkanar bir dörtgendir. Bu dörtgenin (genelde üçgen bağlantısı kurulur biliyorum) her kenarı benim için anlamlıyken Nazım Hikmet’in de böyle bir dörtgen halinde ilerlediğini; birinin bitmesi diğerinin başlangıcı olması onun eserlerinin en dikkat çekici noktası olarak karşımıza çıkar. Yazarın iç dünyasını ve şiirinin dilini en iyi aktaracak kısımların özenle seçildiğini belirtelim. Kitapta emeği geçen ve Nazım Hikmet ile Sabahattin Ali üzerine oldukça fazla çalışma yapan kişi ise Kemal Sülker’dir. Hepimize iyi okumalar dilerim..
Şu 1941 Yılında
8.4/10 · 8 okunma
Reklam
2
939
9,4bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42