Giriş Yap
Galadriel
@GulDGul
'' Kişilerin en ufağı bile geleceğin akışını değiştirebilir. ''
Yüzüklerin Efendisi
1896 okur puanı
05 Eyl 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Jorge Bucay
"Masallar çocuklara uyumaları, yetişkinlere de uyanmaları için anlatılır."
·
1 yorumun tümünü gör
Şimdi, benim şimdiki benim, geçmiş benimi küçümsüyor — gene de o zaman, bugün olduğundan çok daha fazla üstün insan, yüce, soylu bir varlık olduğuma inanıyordum, evrensel bilge, geleceğin dahisi sanıyordum kendimi.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bir de YAĞMUR yağsa ???
Bir on dokuzuncu yüzyıl insanı, bir cuma akşamı veya pazartesi sabahı, bugünkü büyük şehirlerimizden birinin çıkış yollarının hali­ni görseydi, muhakkak kendini cehennemde sanırdı ve ... pek aldanmış olmazdı.
·
ve bir kitap okudu
176 syf.
·
4 günde okudu
·
Puan vermedi
Ölmüş Eşek
8.7/10 · 785 okunma
176 syf.
·
4 günde okudu
·
Puan vermedi
Kurttan Korkmayan Ölmüş Eşeğin öteki dünyadan, tahtalıköy, bu dünyadaki eşek arısı arkadaşına yazdığı mektupların yer aldığı kitap belli bir doz alınırsa komik ama okumaya devam ettikçe yüzünüz kasılmaya ve gülüşünüz sahteleşip acılaşmaya başlıyor. Gıcık oluyoruz biz niye böyleyiz diye. Sonra yine dayanamayıp kahkaha atıyorsunuz. Hikayelerin hakkını vermek için ara vererek okudum. İşte Aziz Nesin' in hicivlerinin doğal etkisi. Süper.
Ölmüş Eşek
8.7/10 · 785 okunma
384 syf.
·
29 saatte okudu
·
Puan vermedi
Bizim yarı peri kız kardeşler dünyadaki görevlerine yani ruh mühürlerini bulma çalışmalarına devam ediyor. Öteki dünyada iç savaş çıkmış ve kızlar kendi kaderlerine terk edilmişlerdir. Neyse ki yanlarında Chase ( insan), Trillian (svartan), Dumanlı ( ejderha ), Morio ( tilki perisi) ve İris ( ev perisi) ve Maggie ( gargoyle) var veee diğer doğaüstü karakterler hikayeye canlılık katıyor. Serinin ikinci kitabı kedi kadın Delilah' ı odak alıyor ve evvet çok eğlenceli.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
558
5,6bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.11