Hayatım boyunca gördüğüm her insan tipi aynı olmaya devam ediyor. Ben gerçekte hiçbir zaman tarihte gördüğüm ve diğer tanınmış etkileyici insanlarla karşılaşmadım.

Bunun 3 nedeni olabilir; ya ben topluma girmiyorum ya yaşadığım yerde yer almazlar ya da kendimi yüceltiyorum.

Birinci de ben onları aramak için herhangi bir kulübe katılarak zaman kaybedemem. Onlarla uzaktan iletişim kurmak için interneti kullanmam yeterli, ikinci de ortalama IQ'su 90 olan bir ülkenin saçma sapan bir şekilde işleyen mekanizmalarında kayboldular. Dolayısıyla bazı ülkelerin yanında tam anlamıyla bir hiçiz. Üçüncü de insanların beni ve benim onları görmezden gelecek bir şekilde yaşamamla birlikte nasıl olurda güzel bir etkileşim olması beklenir ki zaten.

Ben herhangi bir grupa katılarak zaman kaybedecek biri olmadığım için gerçekçi hayyallerimiz, sizden bağımsız olmasını isteyerek kendimi yüceltmiş olamam, olsa olsa siz gereksiz yer kaplıyan birileri olabilirsiniz.

Bulunduğum yerlerde insanların beni anlıyamamasını fırsata çevirerek, onlardan bağımsız olduğumu ilan ederek dışlanmak isterim. Dolayısıyla tüm felsefem boyunca insanların bu şekilde nefretini kazanabilir veya onlara kendimi acındırabilirm. Tabiki bazı kişiler hiçbir zaman bizim gibilerin neyi kast ettiğini anlamayacaklar, gerçekte yaptığım şey onlara acımanın ta kendisidir.

Onları uzaktan izlerken yarın hangi baltaya sap oluçaklarını kestirememelerinden öbür gün ölüp gidiçekleri gibi karamsar düşüncelere kadar hiçbir şeyin farkında olmamalarına gülmek için, bunu kullanarak gerçeği aramak için fırsat kollamalıyım, dolayısıyla dünyada ne yazık ki bireycilik hakimdir. Hiçbir şeyden etkilenmemek ama bunu gerçeği görmek için yapmak zorundasınız.