280 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#osenolmalıydın ️ 287 Sayfa

"Belki kendi problemlerimi çözemiyordum, ama sadece birkaç saatliğine de olsa başkasının problemlerinde kendimi kaybetmek kesinlikle iyi hissettiriyordu. Yazı yazarken, sanki Moura'nın ölümü yüzünden hissettiğim öfke, suçluluk duygusu ve kederi küçük bir odaya itip, ışıkları söndürüp kapıyı kapatabiliyormuşum gibi hissediyordum."
.
Herkese Merhaba
️ Bugün sizlere harika bir polisiye kitabı bırakıyorum. Kitabı elime aldığımda aşk hikayesi okuyacağımı sanmıştım ama yanılmışım.
️ Farklı özelliklere sahip ikiz olan kız kardeşler Clara ve Maura. Beş ay önce evde kimsenin olmadığı sırada Clara odasında müzik dinlerken, Maura çok sevdiği piyanosunun başında cinayete kurban gider. Arkadaşları ve ailesi tarafından kız kardeşinin ölümünden sorumlu tutulan Clara kendini kötü hissetmeye başlar. Tüm bunlar olurken Clara anonim bir şekilde okul gazetesinin tavsiye köşesini yazar. Bir gün mesaj gelen kutusunu açtığında isimsiz bir tehdit mesajı alır... "O SEN OLMALIYDIN... Ama bekle... Az kaldı..."
Bu mesajlardan ve çevresinin suçlamalarıdan çok sıkılan Clara kendisi araştırmaya başlar ve tam da bu sıkıntılı döneminde aşk kapıyı çalar... ️ Acaba Clara verdiği bu mücadele sonunda katil bulunacak mıydı? Ya da katil kimdi...? Ve yazarın kitabın sonundaki yaptığı ters köşe biraz tahmin etmeme rağmen başarılıydı.
️Kitabı elinize aldığınızda akıp gidiyor. Farklı bir kurgu ve sade bir anlatım olması sıkılmadan keyifli bir okuma sunuyor. Ben kitabı büyük bir keyifle okudum ve türü sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. Okuyun efendim...

#kitaptanalıntılar
️"Akıl sağlığı harikadır, ama seni tehlikeye sokuyorsa değil."
️"Hepimiz iki tipten de özellikler taşıyoruz, ama büyük çoğunlugumuz birinden çok diğeri olma eğilimi gösteriyor"
️"Keşke hayatımızdaki pislikleri, onlardan bir daha haber almamak üzere uzaya yollayan bir "Fırlat" butonuna basabilsek. Bu benim favori hayalim." ️

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...