214 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitabın türü; kişisel gelişim ağırlıklı ve güzel bir motivasyon kitabı. Konusundan bahsedecek olursak eğer; yazarımız birçok öykülerle hayatın zorluklarından ve başarıya giden yolların nerelerden geçebileceğini ve bunlara cesaret edip umuduzu kaybetmememiz gerektiğini vurgular nitelikle bir konuyu ele almıştır.
☆☆☆
Sayfalarda aktarılan öykülerde başarılı olmanın, mutluluğa ve huzura kavuşmanın gerçek bilgisini sıkmadan aktaran eşsiz bir kaymak olmuş. Kitabı okuyunca başarının çok üstün yeteneklere ve olanaklara, paraya pula ve özgeçmişe bağlı olmadığını, aynı zamanda başarıya hiçte uzak olunmadığınızı görüp ve anlamış olacaksınız. Öğrenci olan tüm arkadaşların bu tarz kitapları okuyarak daha iyi çalışma performansı sergileyebileceklerini düşünüyorum. Hele içerisinde bulunan küçük notlarla etkileyerek azimli ve hırslı kişilerde çok daha iyi bir rol oynayan kitap olacaktır.
☆☆☆
Alıntılar;
"Hayat sözlüğü bir bütündür. Bir kelimesini dahi ayıramazsın. Ekleme yapabilirsin ama silemezsin. Zor olan tek şey var. Yaşamadan öğrenemezsin."
"İletişim sizin ona yuklediginiz anlam doğrultusunda anlam kazanır. Sözlerinize ya yüreğinizi koyar kitleleri peşinizden sürüklersiniz ya da eğreti cümlelerinizle söylediklerinize bile inanmazsınız."
"Harfleri, kelimeleri kısaca cümleleri eskitmeye gerek yok. Yorulan her şey çabuk eskiyor. Çok da uzun olmayan bu hayatta yaşamı çabucak eskitmenin bir anlamı yok. Cümleler yerinde söylensin yeter, anlam gitmesi gerek yere gider."
"Geç kalınmış yaşanmışlıklar bayat yiyecekler gibidir."
"Unutma hayatın anlamı senin bakışlarında gizlidir."
"Bıçağın bilenmesi sırasında etrafa sıçrayan kıvılcımlar keskinleşmenin bedelidir."
"Sorunun içinde en az iki çözüm barınır. Önemli olan en az birini görebilmektir."