O Sen'sin

·
Okunma
·
Beğeni
·
28
Gösterim
Adı:
O Sen'sin
Baskı tarihi:
Aralık 2019
Sayfa sayısı:
214
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058009516
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kitapita Yayınları
Amerikalı piyanist ve besteci “Eubie Blake” öldüğünde 104 yaşındaydı ve 102 yaşındayken televizyonda bir söyleşi yaparken şöyle sordular:

“102 yaşında olmak nasıl bir duygu?”

Blake cevapladı:

“Yaşın pek tadı yok. Yaşamanın tadını çıkartmaksa çok güzel…”

Peki daha 20 yaşındayken yaşamaktan sıkıldığını, mutsuz olduğunu; henüz 30 yaşındayken hayattan bıktığını, kendini değersiz hissettiğini söyleyenlere ne demeli? 50 yaşına gelince “biz bittik artık” diyenleri de hiçbir zaman anlamadım ben. Ortada çözülmesi gereken çok ciddi sorunlar var!

Bu eserle; gelişim, başarı ve mutluluk üzerine en önemli şeyleri anlattım. Kitabı bitirdikten sonra artık hiçbir şey için bahanen kalmayacak.

Unutma, hala yaşıyorsun ve hayatını kökünden değiştirmek için hala çok zaman var!

Not: 102 yaşında olsan bile!
214 syf.
·Beğendi·9/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#osensin ️ 214 Sayfa

 "Üzerindeki miskinliği at!
Toparlan ve başla! Gerekiyorsa tekrar başla! Yine, yeniden başla!
Tekrar denemekten asla vazgeçme!
Unutma! Başarı asla pes etmeyenlerindir!"
Amerikalı piyanist ve besteci “Eubie Blake” öldüğünde 104 yaşındaydı ve 102 yaşındayken televizyonda bir söyleşi yaparken şöyle sordular:
“102 yaşında olmak nasıl bir duygu?”
Blake cevapladı:
“Yaşın pek tadı yok. Yaşamanın tadını çıkartmaksa çok güzel…”
.
Herkese Merhaba
Bugün sizlere muhteşem bir kişisel gelişim kitabı bırakıyorum. Bugüne kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları arasında en iyisi diyebilirim. Yazarın kalemine, anlatım diline ve her bölümün sonunda düştüğü kısa kısa anlamlı ve yüreğe işleyen cümlelere bayıldım. Kitabın tamamını çizmek istedim ve çoğu yerinde yazarı gönülden kutladım. Kısa kısa hikayeler ve güzel anlatımıyla bizlere ders niteliğinde bir başucu kitabı #osensin . Düşüncelerimiz, hedeflerimiz, hayallerimiz, isteklerimiz, sevgi, mutluluk başarı ve b.g bir sürü bilgi var bu kısacık kitapta. Okurken çokça düşündüren, biz okurlarına örneklerle ve eğlenerek yol gösteren bu takdire şayan kitap benim baş ucu kitabım olarak kitaplıgımda yerini aldı. Yazarın okuduğum ilk kitabı oldu ama bundan sonra tüm kitaplarını okuyacağım. Emeğinize, yüreğinize sağlık Hakan bey. Ben bu kitabı büyük bir keyifle okudum ve içtenlikle herkese tavsiye ederim. Bu kitabı mutlaka OKUYUN efendim...

#kitaptanalıntılar
️"Unutma, hala yaşıyorsun ve hayatını kökünden değiştirmek için hala çok zaman var! NOT: 102 yaşında olsan bile!
️"Hayat, açılmamış kapıların ardındaki gizemdir ve onun anlamı senin ona yüklediğin değerden ibadettir."
️"Şimdi kalem de sende silgi de. İstediğini yaz istediğini sil. Geçmiş arkanda gelecek önünde. Geçmişe mi takılıp kalırsın bilmem ama gelecek uçup gidiyor saatin akrebinde..."

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
214 syf.
·1 günde
İşte bu kitap bir başucu kitabı olmalı.
Hatta ara sıra bazı yazıları tekrar tekrar okumalı.
İnsanın içindeki pasifleşmiş o dinamizmin ucunu tutup harekete geçirecek bu kitaba kişisel gelişim demeli.
Uzun süredir bu türde yazılmış kitaplardan uzaktım.
Ancak son birkaç aydır bazı kişisel gelişim kitaplarını takip edip okudum.
Çünkü sürekli aynı kategoride okumak bir rutine biniyor, keyif alınamıyor.
İşte bu yüzden çizginin ucunu kişisel gelişime çevirip 'son dönemde kim ne yazmış' okumaları yapıyorum kendimce.

Sevgili @kitapita_yayinevi bu konuda çok iyi bir kitap yayınlamış. E tabi yazanına da bir teşekkür etmek lazım değil mi? @hakanbirol Kaleminiz daim olsun.

O Sen'sin kitabı, bahanesi olanları protesto etmek amaçlı yazılan bir yaşamak manifestosudur* benim için.
Evet, biraz iddialı oldu bu söz.
Ancak okurken büyük bir keyif aldığım, üstelik bazı noktalarda gözümü açan cümleler yakaladığım, bazen bende bulunan bir özelliği yerdiğini hissettiğim bir kitap için bu söz çok da yerinde oldu.

Kimi zaman hikayelerle desteklenen, çoğunlukla direktif vermeden ikinci tekil şahısla sohbet eder gibi öğüt verircesine yazılan samimi yazılar okudum.
Her yazının sonunda aforizma tadında sözler vardı, yazıdaki konuyla ilgili.
Kişisel gelişim kitaplarının amaçları bellidir.
Ancak ben bu kitapta bir amaç keşfettim.
O da mutluluk.

Ara sıra içindeki yazılardan okuyacağım bir başucu kitabım oldu artık.

[Kaynak: https://www.instagram.com/...igshid=8yqjfynvjtji]
214 syf.
·9/10
#hakanbirol #kitapita_yayinevi O sensin bakış açın göre Sen kitabınu #okudumbitti...
Böyle konu konu olan kişisel gelişim kitaplarını çok seviyorum açıyorsun bir konu okuyorsun bir çıkarım elde ediyorsun....
Bana yön verecek kitaplardan diyebilirim açıp ara ara Bn ir konu okuyup yorumlayabilirim bitti ama benim için bitmeyecek çok beğendiğim bir #kişiselgelişim kitabım oldu baş köşede yerini alacak....
Hikayelerin hepsi özenle yazılmış bazen yaşanmış hikayelerle güzel bir kitap....
Mesela okuma arzusunun ne demek olduğunu yaşamayan bilemez ve bu uğurda azimli olmak ve bazen arkada sevdiklerini bırakman gerekir...
Sözlükten bir kelime silmek Mesela zor sözcüğünü sildiğimizde yanında başarı, mutluluk, huzur çoğu kelimenin silineceği gibi Zorluk olmadan başarı olmuyor, sevgi olmuyor, huzur olmuyor...
Ben okumanızı kesinlikle tavsiye ederimm️️️
214 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Güçlü! Sarsılmaz! Başarılı! O SEN’SİN

Tesadüf müdür bilmem son zamanlarda okuduğum kişisel gelişim türündeki tüm kitapları okurken aşırı keyif aldım.. Sıkılmadım.. Adeta bir roman okuyormuşçasına sürüklendim.
@hakanbirol’un kaleminden dökülen “O Sen’sin” kitabı da öyleydi benim için. Kısa kısa bölümlerden oluşan bu güzel kitap hem eğlendiriyor hem düşündürüyor.
Modu o kadar yüksek bir kitaptı, modunuzun yükselmemesi, kendinize olan inancınızın artmaması elde değil..
Herkesin okuyabileceği ve okuması gereken bir #kisiselgelisim kitabı olduğunu düşünüyorum.
Hatta ve hatta son okuduğum kitapla birlikte #osensin başucu kitabım olacak benim
.

“ mutluluk nedir diye düşündüğümde aklıma tek bir şey gelmez. Mutluluk şudur ya da budur diyemem. Ama kesin olan, mutluluk içimizdedir ve elimizdedir.

” Sorunun içinde en az iki çözüm barınır. Önemli olan en az birini görebilmektir.”
214 syf.
·Puan vermedi
Yine güzel bir kişisel gelişim kitabıyla geldim. Hakan beyin okuduğum üçüncü kitabı sanırım kalemine aşık oldum. Kısa kısa hikayelerden oluşan aslında her biri ders niteliğinde olan baş ucu kitabı desem yeridir. Dili akıcı, sade ve sohbet eder tarzda olması samimi ve sizi sıkmadan her bölümde altını çizerek okuduğunuz satırlar mevcut.
۰
Kitabın içeriğinden bahsetmek gerekirse hayallerimiz, düşüncelerimiz, hedeflerimiz ve buna benzer bir sürü konu işlenmiş. Sanırım bende herkes gibi Hayır demeyi öğren bölümünü pür dikkat okuyanlardanım.
214 syf.
·5/10
İsmi dikkatimi çeken, merak ile okumaya başladığım bir kitap. Kişisel gelişim tarzında benim için farklı bir kitap oldu. İnsanlara öğüt veren, kişinin kendisine güven veren, yol gösteren bir kitaptı. Birçok açıdan faydalı bir kitap. Ben çok beğendim. Okumanızı tavsiye ederim.
214 syf.
·Puan vermedi
Herkesin hayat yolculuğu birbirinden farklı. Farklı ama hepimizin farklı zamanlarda olsa da yaşadığımız sevinçlerimiz, hüzünlerimiz, başarılarımız, başarısızlıklarımız aynı. Bu yaşadıklarımıza karşı hepimizin tepkisi farklı.  Önemli olan ne yaşarsak yaşayalım hayat kalitemizi yüksek tutmak. "O Sen'sin" kitabın da hayatımızı en yüksek kalitede yaşayabilmemiz adına pozitif gelişim teknikleri sunuyor. Önemli olan ne kadar yaşadığın değil, yaşadığın hayattan ne kadar zevk aldığın vurgusu yapılıyor. Mutsuz olmamıza sebep bahanelerimiz ortadan kaldırılıyor.
214 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitabın türü; kişisel gelişim ağırlıklı ve güzel bir motivasyon kitabı. Konusundan bahsedecek olursak eğer; yazarımız birçok öykülerle hayatın zorluklarından ve başarıya giden yolların nerelerden geçebileceğini ve bunlara cesaret edip umuduzu kaybetmememiz gerektiğini vurgular nitelikle bir konuyu ele almıştır.
☆☆☆
Sayfalarda aktarılan öykülerde başarılı olmanın, mutluluğa ve huzura kavuşmanın gerçek bilgisini sıkmadan aktaran eşsiz bir kaymak olmuş. Kitabı okuyunca başarının çok üstün yeteneklere ve olanaklara, paraya pula ve özgeçmişe bağlı olmadığını, aynı zamanda başarıya hiçte uzak olunmadığınızı görüp ve anlamış olacaksınız. Öğrenci olan tüm arkadaşların bu tarz kitapları okuyarak daha iyi çalışma performansı sergileyebileceklerini düşünüyorum. Hele içerisinde bulunan küçük notlarla etkileyerek azimli ve hırslı kişilerde çok daha iyi bir rol oynayan kitap olacaktır.
☆☆☆
Alıntılar;
"Hayat sözlüğü bir bütündür. Bir kelimesini dahi ayıramazsın. Ekleme yapabilirsin ama silemezsin. Zor olan tek şey var. Yaşamadan öğrenemezsin."
"İletişim sizin ona yuklediginiz anlam doğrultusunda anlam kazanır. Sözlerinize ya yüreğinizi koyar kitleleri peşinizden sürüklersiniz ya da eğreti cümlelerinizle söylediklerinize bile inanmazsınız."
"Harfleri, kelimeleri kısaca cümleleri eskitmeye gerek yok. Yorulan her şey çabuk eskiyor. Çok da uzun olmayan bu hayatta yaşamı çabucak eskitmenin bir anlamı yok. Cümleler yerinde söylensin yeter, anlam gitmesi gerek yere gider."
"Geç kalınmış yaşanmışlıklar bayat yiyecekler gibidir."
"Unutma hayatın anlamı senin bakışlarında gizlidir."
"Bıçağın bilenmesi sırasında etrafa sıçrayan kıvılcımlar keskinleşmenin bedelidir."
"Sorunun içinde en az iki çözüm barınır. Önemli olan en az birini görebilmektir."
214 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim
.
.
Kişisel gelişim kitaplarının arasından benim açımdan sıyrılan bir kitap oldu.
.
.
Benim için Kişisel gelişim kitabı önemlidir.Çoğu kitapdan ders alıp o yönde ilerlerim.Kişisel gelişim kitapları yol gösterendir benim için.Bazı kitaplar malesef beklentimin altında kalıyor ama bu kitap ilk sayfadan çekti beni kendine.
.
.
Yazarımız bize emir kipi değilde hikayelerle,olaylarla anlatmış buda benim çok hoşuma gitti.
Kitabın bir bölümünde hayır demeyi öğrenin başlığı vardı.Pür dikkat tek bir hece atlamadan okudum.
.
.
Eğer sizde zor hayır diyorsanız kesinlikle bu güzel kitabı edinin.
.
.
Sıradan biri olmayı kabul etmek fikrini yenin.
.
.
Cesaretinizi asla kaybetmeyin.
.
.
Her şey bitti derken yenilgiye baktım ve umudu gördüm.
214 syf.
·Beğendi·8/10
Yazarımızın okuduğum üçüncü kitabıydı. Bu kitabımızda konuyu zihninize tam anlamıyla kazıyacak niteliğe sahip örnekler ve hikayelerden oluşan bir içeriğe sahipti. Her biri kendi hikayesine özel başlığa sahip bölümlerin içinde altı çizilecek çok yazı var ancak yazar bölüm sonlarına da sizi düşündürecek kıssadan hisse diyebileceğimiz satırlar bırakmış.

Ben çok keyif alarak, yer yer kendimi sorgulayarak okudum. Sizlere de @kitapita_yayinevi nden çıkan bu kişisel gelişim kitabını öneriyorum

Kitabın basım bilgileri

Adı:
O Sen'sin
Baskı tarihi:
Aralık 2019
Sayfa sayısı:
214
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058009516
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kitapita Yayınları
Amerikalı piyanist ve besteci “Eubie Blake” öldüğünde 104 yaşındaydı ve 102 yaşındayken televizyonda bir söyleşi yaparken şöyle sordular:

“102 yaşında olmak nasıl bir duygu?”

Blake cevapladı:

“Yaşın pek tadı yok. Yaşamanın tadını çıkartmaksa çok güzel…”

Peki daha 20 yaşındayken yaşamaktan sıkıldığını, mutsuz olduğunu; henüz 30 yaşındayken hayattan bıktığını, kendini değersiz hissettiğini söyleyenlere ne demeli? 50 yaşına gelince “biz bittik artık” diyenleri de hiçbir zaman anlamadım ben. Ortada çözülmesi gereken çok ciddi sorunlar var!

Bu eserle; gelişim, başarı ve mutluluk üzerine en önemli şeyleri anlattım. Kitabı bitirdikten sonra artık hiçbir şey için bahanen kalmayacak.

Unutma, hala yaşıyorsun ve hayatını kökünden değiştirmek için hala çok zaman var!

Not: 102 yaşında olsan bile!

Kitabı okuyanlar 11 okur

 • Nora'nın Kitaplığı
 • Zeynep Dumlupınar
 • kitap_seyyahi_
 • Kahve Güzeli
 • OkurYazarKıvırcık
 • Verda Rençberoğlu
 • Sezen Yıldız
 • Meral Kaplan
 • Ela
 • Burcu Balcıoğlu

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%50 (3)
8
%33.3 (2)
7
%0
6
%0
5
%16.7 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0