1000Kitap Logosu
Verda Rençberoğlu
TAKİP ET
Verda Rençberoğlu
@verdo
Üniversite
Sakarya
388 okur puanı
http://@kitapelist1
29 Kas 2018 tarihinde katıldı.
421
Kitap
420
İnceleme
451
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Verda Rençberoğlu
Ah’lı Geçmiş'i inceledi.
96 syf.
·
Puan vermedi
Yazarın kalemiyle yeni tanıştım ve sevdim. Akıcı ve naif bir kalemi var nedense kitabın ilk başlatı bana çok melankolik bir havada yazılmış hissi verse de yazar aldatmanın acısını, sevgiyi, aşkı, hayal kırıklıklarını, neler hissettiğini aslında bizlerin neler hissettiğimizi aktarmaya çalışmış. • Normalde betimleme sevmeyen ben kitaptan hiç sıkılmadım bir çok yerde kendimi buldum kendime bile söyleyemediğim şeyleri okumak beni ciddi anlamda rahatlattı. Çizilecek o kadar güzel alıntılar var ki sizlerin de okumanızı öneririm.
Ah’lı Geçmiş
Okuyacaklarıma Ekle
3
Verda Rençberoğlu
Cinayetler Oteli'yi inceledi.
176 syf.
·
Puan vermedi
Üzülerek söylemeliyim ki kitabı beğenmedim beni hayal kuraklığına uğrattı. Kitabın ismi cinayetler oteli olsa da sadece bir tane cinayet işleniyor kitap boyunca. Hoş Agatha yine yapacağını yapıyor ve her zamanki gibi katili tahmin edemiyorsunuz. Kitabın ilk bölümü aşırı sıkıcı ve uzun geldi neredeyse tüm aksiyonu son sayfalara saklamış eeee doğal olarakta böyle olunca çok kısa süren bir kitap oldu. Yine de polisiye diyince Agatha’nın üstüne tanınmaz...
Cinayetler Oteli
7.1/10
· 1.322 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
Verda Rençberoğlu
Nasreddin'i inceledi.
Yazarın okuduğum ikinci kitabı kalemini sevmeme rağmen kitabı okurken biraz zorlandım. Anlamını bilmediğim bir çok terim vardı. Çocukluğumuzun yegane kahramanı olan Nasreddin hocayı Hace olarak yetişkin bir dille okuyoruz içerisinde bulunan çizimler o kadar muazzam ki her biri birbirinden farklı ve etkileyici. • Yazar romanda bize farklı bir dünya açıyor şimdiki Akşehir’i yüzyıl öncesinde ki Akşar’ı anlatıyor Moğolların cirit attığı, toprakları uğruna kanlı mücadelelerin verildiği, el değiştiren kentleri, aşkları, ihanetleri, cinayetleri kısacası o dönemin insanların günlerini bakış açılarını hem eğlenceli hem de macera dolu bir pencereden bakmamızı sağlıyor. Demem o ki okumanızı öneririm.
Nasreddin
8.6/10
· 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
Verda Rençberoğlu
Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı'ı inceledi.
Yazar hiç bir şeyi değil doğru şeyleri kafaya takmamız gerektiğini söylüyor. Daha çok samimi, sohbet havasında gelen kitabımızı nedense sevemedim. Okuduğum diğer kişisel gelişimlerden bir fark yada artı bir yön göremedim. Her kişisel gelişim gibi pozitif yaşamın sırlarını veriyor ben pek buna uyan tiplerden değilim. Kitaplığınızda varsa yada kişisel gelişim seviyorsanız tercih ede bilirsiniz.
Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı
Okuyacaklarıma Ekle
3