1000Kitap Logosu

Gönderi

Genel İngilizce
Bin Muhteşem Güneş'i inceledi.
430 syf.
·
4 günde
·
9/10 puan
BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ - Dikkat spoiler içerebilir!
Bana az yazan ama öz yazan bir yazar söyle deseler aklıma gelecek ilk yazar Afganistan doğumlu Tacik asıllı şuanda Amerikan vatandaşı olan Khaled Hosseini gelir. Köken coğrafya olayını neden uzattım derseniz insan her yerden kendine birşeyler kapıyor sanki ondan belirtmek istedim. Uçurtma avcısı beni o kadar etkilenmişti ki onun üzerine hiçbir eserin çıkamayacağını düşünmüştüm gel gör ki bu kitap da onu kadar etkileyiciydi. Savaş dönemi ve sonrasında çekilen acılara Türk Dünyasının gururu Cengiz Aytmatov eserlerinde bolca rastlarız. Bu kitabın onlardan farkı ne derseniz insanın ne kadar al alçalabileceğini ve durum ne olursa olsun insan kalmanın gerekliliğini gösteriyor bize. Ayrıca yaşlı çocuk evliliği gibi toplumun sınırı uçlarına dokunan çok sayıda trajedi mevcut. Özellikle şu korona günlerinde gayet güzel bir okuma olacağına eminim. Keyifli okumalar diler, böyle güzel bir mecrayı bizlere sunduğu için 1K ekibine teşekkür ederim.
Bin Muhteşem Güneş
9.0/10
· 66,9bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Yorum
8
Paylaşım
894
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler 
inci  Kadur
Halid Hüseyin akıcı ve dramatik yazan bir bestseller yazarı. Amerikan yandaşlığını bir kenara bırakırsak evet kitapları okutuyor, sürükleyici ve bol bol ağlatıyor ama hepsi bu kadar. Metin incelemesi yapıldığında çok da aman aman bir şey bulamazsınız. Kişiler bile yüzeysel ele alınır tek taraflıdır ya iyi ya kötü. Okumayın demiyorum tabii ki güzel kitaplar okuyun, ama hiç bir kitabını okuduğumda bunun üstüne tanımam demedim. Abartmamak lazım bazı şeyleri
2
5
2 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
inci  Kadur
Okudum. Zaten kitaplarına kötü demedim. Sadece abartılıyor dedim. Bu kadar klasik roman varken, çağdaş dünya edebiyatı varken hayatımda okuduğum en iyi kitap gibisinden laflar abartı. Bunu diyenler sadece bestseller okuyan kitledir. Akıcı yazan bir bestseller yazarı hepsi bu. Adam nobel almış gibi davranılıyor.
2
Dağınık Birisi
YORUM GÖRÜNTÜLENEMİYOR.
5
Hafsa Acar
YORUM GÖRÜNTÜLENEMİYOR.
1
7
Ethos
Güzel bir noktaya değindiniz, 'kitapları kullanmak' diye evet maalesef bunu ilk başta 1K yönetimi yapıyor. Artık burada yaptığımız her şey onların gözünde, hareket demek ne kadar hareket o kadar para demek. Bireysel yapılan eylemler pek önemli değil, sıkıntı oluşturan yozlaşmaya sebep olan, yönetimsel olarak yapılanlardır.
3