• İki damla yaştan gayrı nem kaldı,
  Nem kaldı, nem kaldı...
 • Sezen Aksu'yu şarkılarıyla tanıyoruz. Ben kendisini "Sarı Odalar" ile tanımıştım. Daha bir çok şarkısının yeri de ben de ayrıdır. Her şarkısını olmasa da çoğu şarkısını severim. Ama tabi Hüsnü Arkan, Cem Adrian hadi biraz daha eskilere gideyim Gülden Karaböcek varken öyle sürekli, her gün dinlediğim biri değildir. Listemde ilerilerde yer alır. Şimdi bunlar kitapla ne alaka diyebilirsiniz. :)

  Kitabını görünce bir de çok hesaplı bir fiyatı olduğundan almak istedim. Farklı bir şeyler beklemiştim. Lakin beklediğim gibi olmadı. Çünkü zaten olan şeylerin toplanıp kitaplaştırılmış hali. Kitap 1975 ile 2006 yıllarında çıkan şarkılarının sözlerini içeriyor.
  Kendisi önsöz de müzikleri alıp sözleri koyduğumuz zaman ortaya eksik bir şey çıktığından bahsetmiş. Kitabın adı bu yüzdendir ki Eksik Şiir olmuş.
  Her neyse Sezen Aksu'nun şarkı sözleri bir kenarda dursun derseniz alıp okuyabilirsiniz.
  Ben okurken bazen zorlandım. Çünkü aklımın şarkılara gidip kendimi okumak yerine mırıldanırken buldum hep. Ayrıca bazı şarkıların sözleri nedense bana bazı şiirleri, şarkıları çağrıştırdı. Çok benziyorlar ya da ben benzettim.

  Kitap sayesinde öğrendiğim en önemli şeyse, başka sanatçılardan severek dinlediğim bir çok şarkının sözlerinin de Sezen Aksu'ya ait olması oldu. :)
 • Bende bir hastalık var. Bir film mi izliyorum, hemen senaristi kim ona bakarım. Ya da bir şarkı mı dinliyorum hemen bestekarına, güftekarına bakarım. Hastalık işte. Sebeb-i hikmeti bu olsa gerek tanırdım Ali Tekintüre'yi de. Bir on dakika evvel öğrendim ki o da ayrılmış bu dünyadan. Adıyaman-Besnili.

  Evrensel gazetesi, helal olsun, 2 yıl önce bir röportaj yapmış adam yerine koyup, ben de okumuştum. Ne de dertliymiş zavallı. Aha, 2 yıl geçti geçmedi, gitti kendi de.

  Akşit abimiz vardı. Akşit Togay. Nazan Öncel'in sevgilisi. Aynı ofisi kullandık bir zamanlar. Kimya işi işte. Nazan Öncel tahsilat ödeme işlerine bakıyordu. Sert kadın. Allah eline düşürmesin. Adamın derisini yüzer, bu deriden de iki çift ayakkabı diker. Gülden Karaböcek'e gıcık olurdu. Ben de inadına severdim. Sonra fark ettim Gülden Karaböcek'le Nazan Öncel'in arasında kader arkadaşlığı varmış meğer. Gülden'le ablası arasındaki ilişki gibi. Beni hiç ilgilendirmedi tabii.

  Bilinen şarkılarından bazıları: Tanrım Beni Baştan Yarat, Kadehi Şişeyi Kırarım, Gidecek Bir Gün (Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne), Dilek Taşı, Sürünüyorum, Kırılsın Ellerim, Duyar mısın Feryadımı, Ne Fayda, Anadan Ayrı, Baharı Bekleyen Kumrular Gibi, Toprak Alsın Muradımı, Köşe Kapmaca, Düşünürken, Senden Vazgeçmem, Birisi, Kaderi Ben Mi Yarattım(Bir ümit ver), Evlat, Aldana Aldana, Beklemek İbadet Kalmak Zulümdür, Gitme Yarim, Her Saat Başında, Tiryaki, Acı Gerçekler, Hepsi Geçer, Seni Yakacaklar, Canım Dediklerim, Benim İçin Üzülme, Elimde Fotoğrafın, Kahrolayım, Ümitlerim Bitince Gel, Gurbet Yolu, Akşamcı, Güldür Yüzümü, Tövbe Ettim, Aklı Yok, Bir Kadın Tanıdım, İkimizden Bir Kalmadı, Sevmez Olaydım, Hangimiz Sevmedik...

  Okuyan sanatçılardan bazıları:

  Fairuz Derin Bulut, Bergen, Gülden Karaböcek, Neşe Karaböcek, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Bülent Ersoy, Emel Sayın, Zeki Müren, Adnan Şenses, İbrahim Tatlıses, Muazzez Ersoy, Emrah, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz, Cengiz Kurtoğlu, Ebru Gündeş, Sibel Can ve daha niceleri.
  (Alıntı)

  Hem AliTekintüre'yi anmış olalım hem arabesk severlere gelsin.

  https://www.youtube.com/watch?v=ESSy0lKoV1E
 • geceye; Gülden Karaböcek - Nem kaldı.
 • ''Genelde yabancı rock çalıyoruz ama eşref saati gelince Duman olsun Hande Yener olsun esirgemiyoruz ,hatta ironik olsun diye Gülden karaböcek'e kadar uzandığımız oluyor.' ana fikrine sahip barlardan birindeyim.