1000Kitap Logosu
Hadi Güler
TAKİP ET
Hadi Güler
@hadiguler
Yeni yerler görmekten, yeni kültürler ve yeni insanlar tanımaktan mutlu oluyor. Her fırsatta geziyor, her fırsatta okuyor. Gezdiği yerleri kişisel web sitesinde yazıyor. Fırsat buldukça edebi yazı çalışmaları yapıyor.
Gezgin, Blogger
Lisans
İstanbul
314 okur puanı
18 Şub 08:54 tarihinde katıldı.
60
Kitap
42
İnceleme
1.299
Alıntı
55
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Hadi Güler
bir alıntı ekledi.
İnsan anlatmak ister çünkü anlatamamak bütünüyle unutulmak demektir, çünkü anlatamayan insan dile getiremediği öfkesiyle baş başa kalır, çünkü anlatamamak "rüyada bağırmak isteyip de sesi çıkmayan insanın dehşetine düşürür insanı" çünkü anlatamamak yalnızlık demektir.
1
9
Hadi Güler
Akra'da Bulunan Elyazması'nı inceledi.
152 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yıllar önce okuduğum ve yıllar sonra ise ikinci defa tekrar okuduğum, ileriki yıllarda da muhtemelen tekrar okuyacağım bir kitap, Akra'da Bulunan El Yazmalar kitabı. İlk okumamda olduğu gibi bu ikinci okumamda da bir çok cümlenin altını çizdim. Ve bir çok alıntı yaptım bu kitaptan. Ertesi günü ölüm kalım savaşı verecek olan bir topluluğa savaşa motive edici konuşmalar yapılıyor. Konuşmacıya dinleyiciler arasından; başarı, zerafet, cinsellik, yenilgi, yalnızlık, güzellik, sevgi, endişe, sadakat ve benzeri değişik konularda hayatla ilgili sorular soruluyor. Kitap konuşmacının bu sorulara verdiği cevaplardan oluşuyor.
Akra'da Bulunan Elyazması
Okuyacaklarıma Ekle
3
Hadi Güler
Aforizmalar'ı inceledi.
136 syf.
·
1 günde
·
4/10 puan
Yazarının isminden ve dünyaca tanınan bir yazar olmasından dolayı aldığım ve okuduğum bir kitap, Kafka'nın Aforizmalar'ı... Ama aradığım tadı bulamadım. Genelde başladığım kitapları yarıda bırakma alışkanlığım olmadığı için de sonuna kadar okudum. Yazarın yaşamının bir döneminde hayatla ilgili zaman zaman not ettiği cümle ve paragraflardan oluşuyor bu kitap.
Aforizmalar
7.5/10
· 17,4bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
7