M. ϜϓſϞ ^-^, bir alıntı ekledi.
15 May 08:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir gemicinin sevinci, neşesi, denizin yüzüne bağlıydı.

Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 105)Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 105)
M. ϜϓſϞ ^-^, bir alıntı ekledi.
14 May 20:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanların en namussuzu kimdir bilir misin? Herkes toprağı için cephelerde dövüşürken düşmana arkasını dönüp kaçandır.

Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 28)Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 28)
Tahacan Karahüseyin, bir alıntı ekledi.
 12 Nis 18:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"İnsanların en namussuzu kimdir bilir misin? Herkes toprağı için cephelerde dövüşürken düşmana arkasını dönüp kaçandır. Düşmanların düşmanı da budur, namussuzların namussuzu da… Yani asker kaçaklarıdır."

Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 28 - Temel Reis)Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 28 - Temel Reis)
Dila Tutuş, Halime Kaptan'ı inceledi.
23 Mar 06:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bize verilmek istenen mesaj ve işlenişi güzeldi. Sadece bana sürükleyici gelmedi ama bu benden de kaynaklı olabilir. Tekrar okuyacağım kitaplar arasında olacak. Tavsiye ederim.

"Milli Mücadeleye destek olmak için canı pahasına savaşan Karakol Cemiyeti'nden Yenibahçeli Şükrü'ye, Hamza Grubu'ndan Yüzbaşı Seyfettin'e, Mim Mim Grubu'ndan Topkapılı Mehmet Cambaz'a selam olsun. İmalat-ı Harbiye'den Eyüp Bey'e, Berzenci Grubu'ndan Ahmet Berzenci'ye, Ferhat Grubu'ndan Mustafa İzzet'e selam olsun. Kuva'cı kahramanlar; Yahya Kaptan'a, Ali Çetinkaya'ya, Şahin Bey'e, Sütçü İmam'a ve Ahmet Hulusi Efendi'ye selam olsun. Kadınlarımız Ayşe Çavuş'a, Halime Çavuş'a, Asker Saime'ye, Melek Hanım'a, Tayyar Rahime'ye, Kara Fatma'ya ve Gördesli Makbule'ye bin selam olsun. Daha önce Çanakkale'de, Conkbayırı'nda, Kemalyeri'nde ve daha sonra Adana'da, Maraş'ta, Sakarya'da, Urfa'da, Afyon'da, Antep'te ve İzmir'in dağlarında Mustafa Kemal'lere selam olsun, selam olsun, selam olsun..."

https://www.youtube.com/watch?v=7jxuiDKBxg4

Milli Mücadeleye destek olmak için canı pahasına savaşan Karakol Cemiyeti'nden Yenibahçeli Şükrü'ye, Hamza Grubu'ndan Yüzbaşı Seyfettin'e, Mim Mim Grubu'ndan Topkapılı Mehmet Cambaz'a selam olsun. İmalat-ı Harbiye'den Eyüp Bey'e, Berzenci Grubu'ndan Ahmet Berzenci'ye, Ferhat Grubu'ndan Mustafa İzzet' selam olsun. Kuva'cı kahramanlar; Yahya Kaptan'a Ali Çetinkaya'ya, Şahin Bey'e, Sütçü İmam'a ve Ahmet Hulusi Efendi'ye selam olsun. Kadınlarımız Ayşe Çavuş'a, Halime Çavuş'a, Asker Saime'ye, Melek Hanım'a, Tayyar Rahime'ye, Kara Fatma'ya ve Gördesli Makbule'ye bin selam olsun. Daha önce Çanakkale'de, Conkbayırı'nda, Kemalyeri'nde ve daha sonra Adana'da, Maraş'ta, Sakarya'da, Urfa'da, Afyon'da, Antep'te ve İzmir'in dağlarında Mustafa Kemal'lere selam olsun, selam olsun, selam olsun..

Serhan Calba, bir alıntı ekledi.
15 Mar 00:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Çocuklar , çok vakit kaybettik. Ziyan edecek bir dakikamız yoktu, ama oldu bir kere. Cephedekiler silahla cephane bekliyor.

Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 164)Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 164)
Serhan Calba, bir alıntı ekledi.
15 Mar 00:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kurban olun o kadınlara
Eğer bu savaş kazanılacaksa böyle kazanılacaktı. Erkeklerine cephelerde, tutkulu siyaset adamları tarafından yüzyıllardır kıyılan bir memleketin kurtuluş savaşına kadınlar da karışmalıydı.

Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 127)Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 127)
Serhan Calba, bir alıntı ekledi.
14 Mar 23:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İzinlilere , hava değişimiyle gelenlere bile kızardı.
"Böyle geleceğinize künyeniz gelsin saha iyi! " diye verip veriştirdi

Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 50)Halime Kaptan, Rıfat Ilgaz (Sayfa 50)