Kübra

Kübra
@heidi
Ankara
31 okur puanı
13 Ağu 2013 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Hayat bir ölümdür, aşk bir uçurum; Ben geldim geleli açmadı gökler.
Sayfa 12
Kübra
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Gün Doğmadan
Gün DoğmadanSezai Karakoç
9.1/10 · 1.812 okunma
160 syf.
·
Puan vermedi
İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları
İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın YollarıDale Carnegie
7.7/10 · 403 okunma

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Kübra
Bir kitabı okumaya başladı
Sosyolojik Düşünmek
Sosyolojik DüşünmekZygmunt Bauman
8.5/10 · 1.543 okunma
Varlık bilgelikten daha üstün bir yere oturduğunda, şöhret itibardan daha çok değer gördüğünde, başarı özsaygıdan daha önemli hale geldiğinde, kültürün ta kendisi görüntüye fazla değer vermiş olur ve narsistik olarak kabul edilmelidir.
Eğer bir ekonomi insanlar yalnızca ihtiyaçlarını aldıklarında yıkılıyorsa bu, o ekonominin zaten hiçbir zaman sandığımız gibi güçlü olmadığı anlamına gelir.
Sayfa 13
Çoğumuzun kırılgan olma ve incinme tehlikesini göze almadan önce teminatlar istediği bir dünyada bütün kalbimizle yaşamaya ve sevmeye karar verdiğimizde, inanç şarttır. “Hayatıma bütün kalbimle bağlanacağım” demek görmeden inanmayı gerektirir.
Keyif de karanlık duygulardan biri kadar dikenli ve keskindir. Birini şiddetli sevmek, bir şeye bütün kalbinle inanmak, uçup giden bir anı zamanında kutlamak, garantilerle gelmeyen bir hayata tamamen bağlanmak; bunlar kırılganlık ve çoğunlukla da acı taşıyan risklerdir.
İnsan duygularından oluşan tam bir spektrum vardır ve karanlığa hissizleştiğimizde, ışığa da hissizleşiriz. Acı ve savunmasızlığı “köreltirken” aynı zamanda bilmeden mutluluk gibi iyi duygulara ilişkin deneyimlerimi de köreltiyordum.
412 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.