Giriş Yap
Happyceline
@jura00
36 okur puanı
28 Mar 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İnsanlar üzerinde otopsi yapmıyorum. Bedenler üzerinde otopsi yapıyorum. Bir insan canlı, yaşam dolu, farklı bir şey. Bedenlerse onlardan geriye kalanlar.
Reklam
Yaşadığımız dünyanın kendisi de mantıklı değildir. Her konuda netlik için yanar tutuşur ama çoğu zaman belirsiz olana sarılırız: komplo teorileri, doğaüstü açıklamalar ve mitoloji bu belirsizliklerdendir.
(...) Ölüm şekli ise bir insanın ölebileceği 4 Ana yoldan biridir - doğal nedenler, kaza, intihar veya cinayet; bunları bir de çok can sıkıcı olan beşinciyi eklemek gerek: belirsiz. Tespitlerimiz, ölenlerden çok yaşayanları etkiler. Ölüler umursamayı bırakmıştır ama yaşayanlar hapse girebilir. (...)

Okur takip önerileri

Gulzar Sharifova
@Sailormoon891000Kitap'ta popüler
İzdiham Dergisi
@izdiham1000Kitap'ta popüler
Gökçe
@g_gkc1000Kitap'ta popüler
Daha fazla göster
İnsan kalbinin içinde ne olduğunu bilmiyorum. Kendi adıma yeterince kalp gördüm aslında; hatta elimde bile tuttum. Kimi genç ve güçlüydü, kimiyse eskimiş, yıpranmış, tıkanmış... Çoğunun, üzerine mermi veya bıçakla açılan küçük deliklerden koca bir hayat akıp gitmişti. Bazılarının durmasınaysa zehir veya korku sebep olmuştu. Birkaç tanesi patlayarak binlerce küçük parçaya ayrılmış veya korkunç bir travmayla lime lime edilmişti. Neticede hepsi ölmüştü. Yine de bu kaplerin içinde ne olduğunu hiçbir zaman gerçekten bilemedim, hiçbir zaman bilemeyeceğim. Ben onları görene kadar içlerinde barındırmış olabileceklerini hayaller, umutlar, korkular, hayaletler veya tanrılar, utanç, pişmanlıklar, öfke ve sevgi çoktan tükenmiş oluyor. Yaşam, yani ruh, çoktan akıp gitmiş oluyor. Geriye ise yalnızca kanıtlar kalıyor. İşte ben genellikle burada devreye giriyorum.
2
39
385 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42