zeyneb, bir alıntı ekledi.
5 dk. · Kitabı okuyor

Kadınlar aptaldır albayım: Sadece sezmesini ve beklemesini bilirler.

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay (Sayfa 279)Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay (Sayfa 279)
Sedef Deniz, bir alıntı ekledi.
12 dk.

"Kadınların genellikle çok sakin olduğu sanılır, ama kadınlar da tıpkı erkeklerin hissettiğini hisseder; onlar da yeteneklerini çalıştırmaya, çabalarını belli bir alana yöneltmeye, erkek kardeşleri kadar ihtiyaç duyar; aşırı katı bir kısıtlama ve mutlak durağanlık onlara da tıpkı erkeklere verdiği gibi acı verir."

Kendine Ait Bir Oda, Virginia WoolfKendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf
Sedef Deniz, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

"Kadınlar bütün bu yüzyıllar boyunca, sahip oldukları büyülü ve ayartıcı güçle erkeği normalin iki misli boyutlarda, yansıtan aynalar olarak işlev görmüştür."

Kendine Ait Bir Oda, Virginia WoolfKendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf
devil's good intention, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

İnsanlar genellikle mektuplarında gerçekte olduklarından daha iyidirler. Bu anlamda şiire benzerler.

Kadınlar, Charles Bukowski (Sayfa 208 - Arion)Kadınlar, Charles Bukowski (Sayfa 208 - Arion)
Ayşe D., Makineler ve İnsanlar'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

Öğrencilerime kütüphane olusturma surecinde itina ile seçtiğim kitap serisidir. Çocuklarla kitabın konusunu ve içeriğini tartisabilmek ve fikir sahibi olmak için öncelikle kendim okumayı tercih ettim. Yaşantımızda düşünmemiz gereken önemli noktalara değinilmis. Felsefede onemli olan cevaptan ziyade sorulardir. Örneğin, Turistler gezme makinelerine mi dönüşüyor? Anne babalar, eğitim makinelerine?Erkekler ve kadınlar, kur yapma makinelerine? Müzisyenler, çalma makinelerine ? Sporcular spor yapma makinelerine mi dönüşüyor? İnsanlar verimlilik virüsüne mi yakalandı? Vb. bir sürü soru ve örnek hikâyeler (kitabın son sayfasında yer alan sorular fikir edinmeniz açısından özellikle yazmak istedim) Gönül rahatlığı ile okuyabilir ve cevrenizdekilere önerebilirsiniz.Keyifli okumalar

devil's good intention, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

İçki meselesi bu, diye düşündüm kendime bir içki alırken. Eğer berbat bir şeyler olmuşsa, unutmak için içersin; iyi bir şeyler olursa kutlamak için içersin ve hiçbir şey olmamışsa bir şeyler olması için içersin.

Kadınlar, Charles Bukowski (Sayfa 191 - Arion)Kadınlar, Charles Bukowski (Sayfa 191 - Arion)
Yok satan Nihilist, bir alıntı ekledi.
 3 saat önce · Kitabı okuyor

Japon Emperyalizmi
1937'de Çin kenti Nanking emperyal kuvvetlerin eline geçti. Aldığı bütün esirleri öldürme emri ile ordu çılgına döndü. Savaşmayan 200-300 bin sivil öldürüldü. 80 bin Çinli kadının ırzına geçildi. Tutsaklar dillerinden et kancalarına asıldı ve aç bırakılmış köpeklere yedirildi. 114. tümenin eski askerlerinden biri hatıratında en büyük zulmü kadınlar çekti yazacaktı. İster genç ister yaşlı olsun hiçbir kadın tecavüzden kurtulamadı. Bu olay yerinde bir isimlendirmeyle Nanking tecavüzü olarak adlandırıldı. Bu emperyalizmin feci haliydi fakat bu sefer Britanya değil Japon emperyalizmiydi. Nanking tecavüzü Asya'da Britanya emperyalizminin alternatifi olan Japon İmparatorluğunun tam olarak ne anlama geldiğini gözler önüne seriyordu.

İmparatorluk Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi, Niall Ferguson (Sayfa 320 - YKY)İmparatorluk Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi, Niall Ferguson (Sayfa 320 - YKY)
Merve Nur, bir alıntı ekledi.
 3 saat önce · Kitabı okuyor

"... mânâda yücelmiş de yücelmiş tarihe destan yazdırtmış kadınlar önünden geçiyordu. Fatihlerin hanımı, Yavuz Sultan Selim`in kızları, bin atlı akıncıların bacıları, Atatürk'ün annesi... Tarih, ne güzel kadınlarla dolu idi."

Siyah Zambak ve Merve, Sevim Asımgil (Sayfa 79 - undefined)Siyah Zambak ve Merve, Sevim Asımgil (Sayfa 79 - undefined)