Bir Kadın Seni Seviyorsa
youtube.com/watch?v=MIzEwnZ... Bir kadın seni seviyorsa sana aittir. Mutlaka bir fotoğrafın vardır bir yerinde odasının, onu kaldırtma! Bir kadın seni seviyorsa uyumadan önce dua ediyordur, senin adınla başlayan dualar ve biten senin adınla, onu susturma! Bir kadın seni seviyorsa sana zarar veremez. Yalnız genç adam, kadınlar
Reklam
Dünyanın en güzel ülkesi olmalı :))
Hiçbir erkeğin yaşamadığı, sadece kadınların ve kız çocuklarının olduğu bir tuhaf ülke vardı.
Tasavvuf dediğiniz yaşam
academia.edu/115502031/Tasav... “Tahammül mülkünü yıktın Hülagû Han mısın kâfir, Aman dünyayı yaktın ateş-i suzan mısın kâfir" Nedim Tasavvuf dediğiniz yaşam, kendi kurallarına kafa tutan bir hayata, asla izin vermez. Ya, zevke sefaya sırt
dolunay
“…Ama sen artık çocuk değilsin. Senin sahibin sensin.Sen de kendine babanın gözleriyle bakmaktan vazgeç. Kendini yalnız bırakma, sahip çık bu kıza.”
Kadınlar yüzyıllardır cinsellik denilen şey başladığı andan itibaren gözleriyle konuşurlardı.
Reklam
Sanırım yeterince düşündüm ve karar verdim ki en iyisi hiç kimse olmak.Bütün o hiç kimselerle birlikte aynı gemiye binmek iyi bir fikir gibi geldi bana.Silikleşip kaybolmak kadar berrak bir şey yok.Bulanarak akıp gitmekten daha huzurlu bir oluş icat edilmemiş henüz.Bir vav harfi gibi kıvrılıp bir gece,kendinden ibaret olmaktan daha esaslı bir olmak var mı?Allah görür nasılsa .Sonra küçülen bir mim harfi gibi,giderek bir nokta olup son vermek kendine.
Sayfa 269
Ah kadınlar!Anlaşılmaz bir muamma…Bazen vahşet ve şiddeti zayıf okşayışlara,küçük iyiliklere tercih ederler.
Para kıymetli ve gerekli bir şeydir, hatta iyi amaçlarla kullanıldığında asil bir şeydir de; fakat onu uğruna mücadele edilecek tek ödül olarak görmenizi asla istemem.
Sayfa 134 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor
Der ki, eğer sanatçı kötülüğü görmezden gelirse, hiçbir zaman Işık Hanesine giremez.
Reklam
bazı adamlar aşkı itip odalara karartır bazı kadınlar için aşk şöyle bir rüyasız sere serpe şöyle bir korkmadan uyumadır
dünyanın bir ucundaki ıssız bir mahalledeki kőtülüğe şahidiz artık.
Kötülükten daha beter bir şey varsa o da kötülüğe alışmaktır. Dünya ne yazık ki kötülüğe alışıyor. Uyanık kaldığımız tům vakitlere birilerinin öldürülmesine, zarar görmesine, ezilmesine şahit oluyoruz. Sadece kendi çevremizdeki değil dünyanın bir ucundaki ıssız bir mahalledeki kőtülüğe şahidiz artık. Çocuklar, kadınlar, yaşlılar öldürülüyor, eziyete uğruyor biz saatlerce bu olup bitenleri izliyoruz. Gördüğümüz ve duyduğumuz her şey kötülúğe dair artık, sankí dünyada gúzel olan hiçbir şey yokmuş gibí maruz kaldığımız tek şey bu karanlık oluyor. Ve bizler de bir zaman sonra artık dünyanın sadece kötülüklerden inşa edilmiş bir yer olduğuna inanıyoruz.
Sayfa 42 - Alışmanın belası/ Gökhan Ergür
Dürüst olalım, kadınlar hâlâ iki şey için değer görüyorlardı: Görünüşleri ve anne olarak rolleri için. Ben güzel değilim ve çocuğum da olmadığı için nasıl biri oluyordum? Beş para etmez.
Fazla olan her şey yüktür Hac yolcularına; Bugün azla yetinip ahirette saadet bulmak En iyisidir her çağda.
Sayfa 305Kitabı okudu
Elimdekiler yeter bana İster az, ister çok olsun Tanrım, bir tek şefkat dilerim senden Çünkü sen bizi öyle korursun.
Sayfa 305Kitabı okudu
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.