• 592 syf.
  ·1 günde·1/10
  Bu bir incelemeden çok bir eleştiridir!

  Öyle bir kitap düşünün ki bir türk dizisi. Hemde yazar bir ingiliz. Gerçekten tüm hayal ve düşünce dünyasını bir seri kitaba aktardıktan sonra böyle bağnaz bir kitap yazılması aslında bana sorarsanız normal ama edebiyat toplumu için anormal.

  İnceleyecek tek şey gerçeklik. Uçağa binip hız yapan bir akrobasi pilotunun yere inip bir tıra binmesi gibiydi J.K Rowling'in H.P serisinden sonra bu kitabı yazması. Sorun şu ki kitabın 592 sayfa olması kadar gereksiz bir gerçeklik hakim.

  Vakit kaybı, öyle bir noktaya geliyor ki artık bitsin diye yalvarıyorsun ve olduğun sayfa 250'lerde.

  Beni tüketen ve hiçbir düşünce vermeyen bu kitabı Akmar Pasajı'nın 2.katında bulunan kitap dükkanının sahibi Mustafa Abi'nin dükkanından 10 kitap alan arkadaşıma yaptığı bir zariflik sayesinde almıştım kendisinden. Yaptığı zarifliğin kitaba bir damla geçmemesi baya üzücüydü.

  Son söz; kitap (ki 592 sayfa aslen bir romandır ve oyun havasında iyi oynar) sizden vakit alan , benim içinden 21 cümle çıkarabildiğim, ama bazı okurların anlamadığım bir şekilde yere göğe sığdıramadığı( ki 72 sayfalık Altıncı Koğuş'tan çok daha fazla anlam çıkardım.) bir dizi pardon bir kitap.

  Bana kattığı tek şey, sayesinde tüm 21.yy yazarlarından önce eski dönem klasik yazarların okunması gerektiği gerçeğidir.

  Saygılarımla...
  Zira vericek sevgim kalmadı bu dünyaya.