"Sizin erdeminize olan sevginiz bir annenin çocuğuna duyduğu sevgi gibidir; fakat bir annenin sevgisine karşılık beklediği duyulmuş mudur?"
EBÛ ZER el-GIFÂRÎ أبو ذر الغفاري Ebû Zer Cündeb b. Cünâde b. Süfyân el-Gıfârî (ö. 32/653) Servet terâkümü konusundaki görüş ve mücadelesiyle tanınan sahâbî. Künyesiyle meşhur olduğundan adı âdeta unutulmuştur. Bu sebeple adının Berîr, Büreyr, Yezîd, Yüreyr, babasının adının Seken veya Abdullah
Sayfa 32 - Test
Burası mühim, kadın hürriyeti
Her ikisinin de kıymetinin ve aslının takdir olunabilmesi için bilinmesi gereken bir şey vardır. O da, bu hürriyetin neye karşılık olarak elde edildiğidir. Acaba bu hürriyet faziletin mi, yoksa zevk ve eğlence âleti olmanın mı karşılığıdır?
Evet, diye karşılık verdi kız yaşadığı bahtsızlığın şaşkınlığıyla. Gündüz herkesindir. Beni neden hep geceye mahkum ediyorlar?
Sayfa 350
İsyan edip, karşında duracağım; nerdesin? Karanlığı, ışığa yoracağım; nerdesin? İbadete karşılık, cenneti alacaksam; Bağış mı, ticaret mi; soracağım; nerdesin?
Esirlere güzel davranan Kassam Tugaylarının ilhamı Yüce Kuran: "Onlar, kendi canları çekmesine rağmen yemeği yoksula, yetime ve esire yedirirler. «Biz sizi Allah rızası için doyuruyoruz; sizden ne bir karşılık ne de bir teşekkür bekliyoruz.» derler" (İnsan Suresi 8-9).
Kedi ve köpek beyni koku duygusunu; kuş ve kartal beyni ise görme duyusunu öncelemiştir. Buna karşılık insan beyni soyut düşünce, hedef belirleme, niyetlenilmiş davranışlarla ilgili duygu denetimi ve karakterin ön planda olduğu bir yapıdadır.
Senden bir karşılık beklemiyorum. Sadece bana izin ver. Uzaktan da olsa seni seveyim. Bir tek seni... En çok seni.
Hiç kimse karşılık beklemeden fedakarlık etmez. Bir pazarlama sorunundan başka bir şey değildir bütün bunlar.
Sayfa 107 - Can Yayınları - 11.BaskıKitabı okuyor
Yalnız insanlar çok okur, buna karşılık az konuşur az dinlerler.
Sıra Dışı Bir Adam ve Diğer Öyküleri
Sıra Dışı Bir Adam ve Diğer Öyküleri
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.