kitapevreni, Bir Masum Menekşe'yi inceledi.
08 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

*Madrigal, Kral 3. Richard'ın vesayeti altında güzeller güzeli bir leydi. Stephen ise seneler önce yanlış kralla birlikte savaşıp kaybedince öldürülen babasının topraklarını geri almak için Venedik'ten İngiltere'ye dönen yakışıklı lordumuz. İlk bakışta birbirlerine aşık olan çiftimiz Stephen'ın kızın babasının kim olduğunu öğrenip ondan nefret etmesiyle daha bir ilişkiye başlamadan ayrılır.
*Krala karşı bir planlanan bir suikasta kulak misafiri olan Madrigal, erkek bir halk ozanı kılığına girerek kaçmak zorunda kalır, kiminle kaçar tabiki de Stephen'la. Buradan Venedik'e uzanan macera hiç bitmez. Genç kızımız aç kalır, hırsızlık yapar,dilencilerin eline düşer, kıskanç bir eski sevgilinin tuzağına düşer, sürekli Stephen'ın suçlamalarına maruz kalır, bir kere daha kılık değiştirip Stephen'la birlikte olur...
*Macera ve olay bakımından hiç eksiği olmayan kitapta beni en çok rahatsız eden elbette ilk görüşte aşk kısmı oldu. Yani çoğu aşk kitabında görülüyor ama burada hoşuma gitmedi, içime sinmedi. Bir de Madrigal ikinci kez kılık değiştirip gizemli bir leydi kılığında Stephen'la tanışıyor, maske takıyor diye adam kızı tanımıyor. Hatta haftalarca her gece beraber oluyorlar, maske çıkmadan!, buna rağmen onu tanımaması bana çok saçma geldi. Hele iki tane ihanet eden karakterin bir anda pişman olup da özür dilemeleri..Karakterler içime sinmedi maalesef.
*Bunları umursamadan okursanız güzel bir aşk hikayesi gibi gelebilir, macerası hiç ama hiç eksik olmayan, son sayfaya kadar aksiyonlu bir kitap. Kitabın en sevdiğim yanı Venedik'te geçen bölümler oldu. Gitmeyi çok istediğim bir yer olan Venedik'in tasvirlerinin güzel olduğunu düşünüyorum.

Liimmoon, bir alıntı ekledi.
 08 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Bir kadın eğer aşık olduğu erkek yanında değilse sevdiklerinden oluşan bir kalabalığın arasında bile yalnız olabilir. Diğer yandan, eğer sevdikleriyle birlikte ama sevdiği adamın yanındaysa o zaman dünyası eksiksizdir."

Kılıç ve Çiçek, Kathryn Kramer (Sayfa 333 - Novella Yayınları Çeviri: Arzu Şensoy)Kılıç ve Çiçek, Kathryn Kramer (Sayfa 333 - Novella Yayınları Çeviri: Arzu Şensoy)
Liimmoon, Kılıç ve Çiçek'i inceledi.
 08 Oca 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bir kadın eğer aşık olduğu erkek yanında değilse sevdiklerinden oluşan bir kalabalığın arasında bile yalnız olabilir. Diğer yandan, eğer sevdikleriyle birlikte ama sevdiği adamın yanındaysa o zaman dünyası eksiksizdir."