1000Kitap Logosu

kindle

248 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
her şey kestirme yol yapılması için arthur dent’in evine yıkım kararının verilmesi ve bunun bürokratik olarak doğru şekilde bildirilmemesi ile başlar. evinin yıkılmasını engellemek için arthur buldozerlerin önünde yatıp direnirken arkadaşı ford prefect onu dünyanın sonunun gelmek üzere olduğuna dair uyarır. çünkü dakikalar içinde vogon adlı bir uzaylı türü uzayda kestirme bir yol yapılması için dünya’yı patlatıp yok edecektir. son anda ford ve arthur otostop çekerek vogon gemisine gizlice binip kurtulmayı başarırlar. bu gemiden atılıp ölmek üzereyken ford’un yarı kuzeni nev-i şahsına münhasır kişilik galaktik başkan zaphod beeblebrox tarafından altın kalp adlı uzay gemisiyle kurtarılırlar. dünya’dan sağ kalan tek canlı olduğunu sanan arthur uzay gemisinde trillian adlı bir kadın ve marvin adlı ağır depresif paranoyak bir androidle tanışır. ardından ekip “hayat, evren ve her şeye dair cevabın” sorusu olan nihai soruyu bulmak üzere galaksiler arası bir yolculuğa başlar. otostopçunun galaksi rehberi’ni okuduğunuzda sadece evrenin ve hayatın anlamını değil aynı zamanda çevrenizde bu kitabın popüler kültürün pek çok noktasında esin kaynağı olduğunu da fark edeceksiniz: wikipedia ve ekşi sözlük’ün kuruluşuna fikir vermesi, radiohead’ın meşhur şarkısı paranoid android, hatta apple’ın ipad ve amazon’un kindle ürünleri! tanım: douglas adams'ın kaleme aldığı muhteşem bilim kurgu kitabı.
Otostopçunun Galaksi Rehberi
Okuyacaklarıma Ekle
2
498 syf.
·
18 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Lies: A novel by TM Logan
OMG, This book was full of plot twists i loved it. I enjoyed every page of it. This is definitely worth reading. To be honest, i was sceptical about it at first, cause this is my first time reading TM Logan and i am much more a Stephen King kind of person and very stubborn but i just trusted my instincts (and the book was included in kindle unlimited) so all roads lead me to download it and give a shot. I am not sorry on the contrary very pleased to discover new author. Yeah, that will be all for this comment, thanks.
Lies
10.0/10
· 1 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
400 syf.
·
54 günde
·
9/10 puan
Bu kitabın sadece Ayd ve Ket ile ilgili olacağını düşünerek hata yapmışım gerçekten. Rule ve Shaw ile de gelişmeler vardı ve grubun geri kalan (Rome, Cora, Asa, Rowdy ve Nash) karakterleri hakkında da bilgi alıyoruz. Umarım kalan üç kitabı da çevrilir. Aspendos çeviride hata yapmamış ama ufak tefek basım hataları vardı, gidişatı bozmadığı için göz ardı edilebiliyordu. Rowdy , Nash ve Asa en kısa zamanda çevirilir umarım çünkü bu kitapların Kindle versiyonları yuvarlak hesap 12$ ve kur oranları hiç iç açıcı değil
Jet
6.9/10
· 168 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
instagram.com/p/CXodlRGAWdv/?utm_... Yıllık geleneksel Z Raporu şenliklerinden 🦉 2021 Z raporumu şuraya iliştiriyorum📎 📚 •İnsan Olmak (E. Geçtan) •Martin Eden (J. London) •Leonardo da Vinci ( W. Isaacson) •Mutlu Olma Sanatı (B. Russell) Bu dört kitabı 2021 yılının kitapları olarak seçiyorum 🥇🥈🥉🏅 #whatiread2021 #2021zraporu #2021 #book #livros #livro #zraporu #bookporn #bookaddiction #bookaholic #library #bookthree #reader #readinglist #kindle #bibliophile #bertrandrussell #academiclife #motivation #şiirsokakta #yasarkemal #nihankaya #cicero #seneca #oscarwilde #çiğdemdürüşken #saitfaikabasıyanık #alfayayınları #schopenhauer #douglasadams
3
368 syf.
Yağmurun şiddeti gecenin ıssızlığını bölerken Emilia ve ikiz kız kardeşi Vittoria ninelerinin rütin olan hikayesine kulak kapartıyorlardı. Bu hikaye karanlık olduğu kadar en sevdikleri ama bir o kadar gizemini koruyan bir gerçekti. 7 iblis prensinin en kötüleri sadece 4 taneydi. (Hırs, şehvet, kibir ve öfke) Her biri Cehennem prensi olarak biliniyordu. Uzak durmaları gereken ama bir olaydan ötürü mecbur kalarak kara büyüye başvuran Emilia, iblislerden birini çağırdı. Öfke prensini çağırmak aklının ucundan bile geçmemişti. Öfke, ona hem bilmediği sırları aralatacak hem de onu farklı duygularla tanıştıracaktı. Seriye yavaş başlayan bir giriş kitabıydı. 7 günahtan yola çıkılan cehennem prensilerini zannediyorum tek tek tanıyacağız gibi duruyor. Açıkcası fantastik türevindeki bu kitabını çok sevdim. Emilia'nın inatla ayaklarının üstünde durma çabası, Öfke Prensi'nin ona tutumu muazzam bir kimyaydı. İkinci kitabı öyle çok merak ediyorum ki dilerim yayınevi çarçabuk çıkarır. Zira kindle'a indirmemek için kendimi baya zor tutuyorum. Şayet büyüler, cadılar, iblisler ve vampirler ilginizi çekiyorsa bence hiç geciktirmeden kitabı alın! çekiyorsa bence hiç geciktirmeden ilk kitabı alın!
Kötülerin Krallığı
Okuyacaklarıma Ekle
6