19. Eş

4,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
311 gösterim
Bir tarikat, karanlık sırlar ve çözülmeyi bekleyen bir cinayet. On dokuzuncu yüzyıl Mormon liderinin on dokuzuncu eşi olan Ann Eliza kiliseye ve ailesine karşı çıkma cesaretini gösterecek ve çok eşli kadınların Amerika'da neler yaşadığını tüm dünyaya anlatacaktır.

Ann Eliza'dan yüz yıl sonra, tarikatı ve ailesi tarafından terk edilen Jordan Scott, babasının cinayetinin arkasında yatan gerçekleri çözmek için, Utah'ta hâlâ çok eşliliğin uygulandığı kasabaya geri dönmek zorundadır çünkü cinayetle suçlanan kişi annesidir.

Birbirine çok uzak görünen bu iki hikâyeyi ustalıkla dokuyan David Ebershoff geçen iki yüzyılın en ilgi çekici ve güçlü tarikatının arkasında yatan gizemleri okuyucunun önüne seriyor.

"Elinizden bırakamayacağınız efsanevi bir başyapıt."
-Vogue-

"Soğuk bir mizaha ve korkusuz bir dürüstlüğe sahip unutulmaz bir roman."
-Newsday-

"İnsanı ters köşeye yatıran zekice yazılmış bir roman."
-Guardian-

"Hem bir tarih dersi hem de bir aşk hikâyesi… Ebershoff sadece din tarihiyle ilgili değerli bilgiler vermekle kalmıyor, aynı zamanda okuyucuyu inancın gücünü sorgulamaya itiyor."
-USA Today-

"Günümüzde geçen bir cinayet romanı ile tarihî efsaneleri bir araya getiren bir şaheser."
-People-

"Komik, derinlikli ve insanı alıp götüren bir roman."
-Marie Claire-

"Zengin ve içinde kendinizi kaybedeceğiniz bir hikâye. Tam on ikiden vuruyor."
-Star Tribune-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  656
 • ISBN:
  9786053439622
 • Çeviri:
  Tuğba Sağlam
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
NİHAL GÜLER 
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 3/10 puan

Merak ederek aldığım ve okuduğum bir kitap. Ancak beklediğim gibi olmadığını söylemeliyim. Hikayeye giriş oldukça sıkıcı ve karışıktı. İki zaman diliminde geçen hikayelerin geçişleri, arada hikayenin geçtiği topluluk olan Mormonlar ile ilgili yazılar oldukça sıkıcıydı ve romandan uzaklaştırıyordu. Bir de yazarın romanda çok ayrıntıya girmesi üstüne eklenince kitap iyice sıktı.