Adressiz Sorgular

9,8/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
819 gösterim
Ne var ki işkencede direnişin bir de öbür yüzü vardır: İşkencecilerin silahları ve güçleri ne olursa olsun, isterse tanklarıyla toplarıyla bire karşı yüzbin olsunlar, mücadelenin sonucu yalnızca senin elindedir.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 1993
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9789757076049
 • Yayınevi:
  Yurt Kitap Yayın
 • Kitabın Türü:

Kitabın birden fazla baskısı bulunuyor. İlk baskıyı bulup satın aldım. Yayıncıyla alakalı bir web sitesinde uzun bir açıklamayla yayıncının yeni baskıda, bazı bölümleri ve bazı kişilerin ifadelerini çıkardığını ve kitabı derleyen kişinin adının değiştirdiğini okudum. Tarihi geriye sarma girişimi, yaşanan şeyleri olmamış gibi sayma girişimi ne kadar doğru bunu aklım almadı. Derleyenin açılış yazısında belirttiği gibi ifadelerin olduğu bölümler edebi ve kusursuz metinlerden oluşmamasına rağmen, yaşanan şeylerin ne kadar korkunç olduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Kitaptan 1 Alıntı

DUA 
26 Haz 10:06 · Kitabı okudu

Burada konuşmak, bir şey alıp vermek yasaktır. Herkes duvar dibinde ayakta ya da çökmüş durumdadır. Kimi zaman içerden çıkıyor gibi kapıyı kapatır, bir köşede dikilirler. Onları fark etmeyip bir konuşan oldu mu hışımla saldırıp, tekme ve yumruklarla girişirler. Bu sık sık uyguladıkları bir "oyun"dur. Bu "oyun"dan sadistçe bir zevk alırlar.

Adressiz Sorgular, Yaşar AyaşlıAdressiz Sorgular, Yaşar Ayaşlı