Ahdım Var

7,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
326 gösterim
Henüz bir masal olan şu zaman, sana göstermeden bir yere gizlenmiş olabilir. Ya git, ya da kal. Mesafeyi dondurmuş, boğazını kurutmuş, dilini koparmış, başını döndürmüş olabilir. Git, ya da kal. Karşındaki karanlık, yüzüne çığlık çığlığa çarpıp duruyor olabilir. Git. Kal. Sadece parmaklarının yardımıyla konuşabilen şu dudaklardan sızan sayıklama, seni yaralıyor, yok sayıyor, yıldırıyor, başucunda bekliyor, yüzüne üflüyor, seni iyileştiriyor da olabilir. Gitme kal. Hep zaman yok, kalmadı denecek. Hadi gitme. Kal. Ya da git! Dön geri. Bu yer, tutsak bir kimsenin ilk bedeni. Çoktan ayartıldı. Bu yer tek ayartılmanın, sevmenin sürekliliği. Ya git, ya da kal. Dön geri.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789753420730
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Canım Hür YUMER … ‘ O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler ‘ dediğim şu canına yandığımın dünyasına kendi isteği ile erken veda etmiş insanlardan biridir… 39 yaşına kadar edebiyatımıza bir çok şiirler öyküler kazandırmış, Ahdım Var ile de 1996 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ nü almış yazarımızdır.

Ahdım Var ;
Mesed
Panter’le Pembe Alıştırmaları
Ha-Ah-Bakıh-Zukrum
Azzuro Vecchio
Bahar Sofrasından Kalkan Adam
“İlhan Ekler”
Masal
Öfke
Evlat, Evveliyat!
Zalim Bey’in Ucuz Zürriyeti
Başlangıç
Tıpkı Hayal Ettiğim Gibi
En Güzel Pazar Günü
isimli öykülerden oluşuyor ve anlıyorsunuz ki Hür Yumer mükemmel bir öykücü.
Üstüne daha fazla konuşmak istemiyorum çünkü paylaştığım paragraflardan insanın içine nasıl işlediğini anlayacaksınız ve zaman zaman mizahının ne kadar güçlü olduğunu da..


MESED ( Tebbet suresi- son ayette geçiyor hurma lifi- bağ demekmiş )