Aldatma İki Evli Çift, İki Yakın Arkadaş, Yasak Bir Aşk ve Yıkıcı Bir Son

6,9/10  (9 Oy) · 
37 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.132 gösterim
Grup Yayıncılık'tan muhteşem ve çarpıcı bir aşk romanı...

'Aldatma'; sosyal kişiliği ile ön planda olmayı seven Kate'in, bir at yarışı sırasında tanıştığı, doktor Cary'yla karşılaşması ve sonrasındaki mutlu evliliği ile başlıyor. 

Güzel, alımlı ve doktorluk kariyerini her şeyden ön planda tutan Cressida'nın sayfiye yerinde, bütün kadınların bakışlarını üzerine çeken, yakışıklı ve çapkın Luke'la tanışması ve evliliği ile devam eder...

Ancak bu iki ayrı ailenin mutluluğu bir Paskalya tatilinde başlayan olaylarla yasak aşka dönüşecektir...

Tatil sırasında Kate'le Luke arasında başlayan elektriklenme, ardından da ortak arkadaşlarının düğünündeki bir öpücük işleri karıştırır. Eşlerine bir daha bunun tekrarlanmayacağına dair söz verseler de bir yasak aşk ve gözlerden uzak bir ilişkinin içinde bulurlar kendilerini.

Mutluluğun bir hayat biçimi olduğunu sanan bir insanla, bunun sadece yaşamın bazı duraklarında yaşanan bir 'an' olduğunu bilen iki kişi arasında yaşanan olaylar zinciri...

Karakterler ve onların arkadaşları olayları kendi ağızlarından anlatırlar. Böylece bu yasak aşkın doğuşu, ilerleyişi ve sonucu, karakterlerin hayattan ne bekledikleri ve ne buldukları farklı bakış açılarından gözler önüne serilir.

Cary'nin Kate'ten bekledikleri gerçekleşecek mi? 
Cressida'nın kariyeri Luke'la ilişkisinin önüne mi geçecek? 
Kate mutluluğu kiminle yakalayacak, Cary'yle mi Luke'la mı? 
Luke sevgilisini mi karısını mı tercih edecek?
Düşüşten Sonra'yla yasak bir aşkın iliklerine kadar derinlemesine bir giriş...
Elinizden bırakamayacağınız ilişkiler yumağı bir roman...

"Aşk, kaybetme ve umudun ince, dokunaklı ve anlayışlı bir öyküsü." 
-Sydney Morning Herald-

"Ladd, insan ilişkilerini neyin zorlaştırdığını resmediyor." 
-Oz Baby Boomers-

"Aldatmanın açılımı ve yeni aşkın sert günleri." 
-Bayside Bulletin-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789750178054
 • Orijinal Adı:
  After The Fall
 • Çeviri:
  Tuğçe Ateş
 • Yayınevi:
  Grup Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sevgi Sertel 
06 Mar 16:24 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ve kitabım nihayet bitti :) Elime pek alamadım bu ara… Hafta sonu alınca da bitirmeden bırakmadım :)
Ana karakterlerimizden Kate sosyal, dışa dönük ve flörtleşmeyi seven bir kadın. Bir gün tesadüfen iyi yürekli, mütevazı ve Kate’in tam tersi sesiz sakın karaktere sahip Doktor Cary ile tanışırlar. Uzun bir birliktelikten sonra da evlenirler.

Diğer ana karakterlerimizden Cressida da bir Doktor ve hayatı boyunca kendini mesleğine adamış, tüm hayatı kariyeri olmuş güzel bir kadın. Ve çok yakışıklı, dikkatleri hemen üzerine çeken, çapkın, yaşamayı seven Luke ile tanışan Cressida da bir süre sonra onunla evlenir.

Cressida ve Cary doktor olmalarından dolayı ortak bir proje de birlikte çalışırlar ve böylelikle iki aile birbiri ile tanışır ve yakın arkadaşlık kurulur. Birlikte çok vakit geçirmeye başlayan iki evli çift, Paskalya tatilini de birlikte geçirmeye karar verirler.
Bu tatil de hiç düşünülmeyen bir şey olur ve Kate ile Luke arasında bir elektriklenme başlar. Bu yakınlaşma sonrasında bir arkadaşlarının düğününde herkesin içinde öpüşünce işler kontrolden çıkar ve olaylar karışır.

Her ikiside eşlerine bir daha böyle bir şey olmayacağına söz verse de yaşanacaklarının önüne geçemezler ve yasak ilişki başlar.

Olaylar karakterlerin kendi ağızlarından anlatılıyor. Böylece bu yasak aşkın, yaşananların ve olayların nasıl ilerlediğini hepsinden ayrı ayrı kendi bakış açıları ile öğreniyoruz.
Kate mutluluğu kimle yakalayacak?
Luke kimi seçecek?
Cary’nin, Kate den çok istediği o şey gerçekleşecek mi?
Aldatılan eşler Cressida ve Cary ne yapacaklar?
Merak ediyorsanız hepsi kitap da :)

Kitaptan 1 Alıntı