Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum

7,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
566 gösterim
Aşk acısı çeken bir kadının Afrika'dan Hindistan'a uzanan eğlenceli macerası...


Gitmeler, gidebilmeler; kalmalar, kalabilmeler...

Önce şehirler bitiyor.
Sonra kasabalar.
Sonra hiç köy görmemeye başlıyoruz.
Bir noktada şoför diyor ki: ?Buradan sonra benzinlik yok,
bizi ana kampa götürüp geri döndürecek yakıtımız olduğundan emin olmalıyım."

?Hiçliğin ortasında" deyimine yakışır, paslı bir benzinlikte mola veriyoruz. Arabadan inip, içinde bulunduğum anı hissediyorum.
İyi ki buradayım. İyileşiyorum.

Kahramanımız Esra okumuş yazmış başarılı bir işkadınıdır. Sevgilisi ayrılmak istediğini söylediğinde perişan olur, ama yapacak pek de bir şey yoktur. Kırılan kalbini tamir etmek için uzaklara, ta Afrika'ya gider. Gana'da onu bekleyen üçüncü dünya ülkesi hayatıdır... Kovadan yapılan banyolar, yağmurda durulanmalar... Çerler çöpler ama ne zevkli seyahatler!.. Esra'nın yolu, kendini iyileştirmek için savrulduğu Afrika'dan gerçek aşkın peşinde Hindistan'a uzanır... Sonrası mı?.. Onu da söylemeyelim, sürprizi kaçmasın.

Yazar Hakkında
Esra Yazıcı Varsani Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra çokuluslu firmalarda ürün müdürlüğü yaptı. Önce öğrenciliğin, sonra kurumsal hayatın yanına gönüllü hizmeti ekledi, Afrika ve Türkiye'de sivil toplum örgütlerinde çalıştı. Anlamayı, anlatmayı, bir de kalemleri çok seviyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786050928136
 • Yayınevi:
  Doğan Novus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Şeyma Köse 
10 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevgi koşullara bağlı mıdır? Mesela, bilinçaltında da olsa "seni işin çok yoğun olmadığı takdirde seviyorum" veya "seni İstanbul'da olursan seviyorum" demek gerçekten sevmek midir? Ya da sevginin çeşitleri var mıdır, belli zamanlarda sevmek, belirli şekillerde sevmek, birlikteyken sevmek?..

Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum, Esra Yazıcı Varsani (Sayfa 80)Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum, Esra Yazıcı Varsani (Sayfa 80)
Şeyma Köse 
12 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aradığı büyük aşkı bulamadığında yan komşunun oğluna razı olmak yerine yalnız olmayı kabullenebilmeli insan.

Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum, Esra Yazıcı Varsani (Sayfa 210)Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum, Esra Yazıcı Varsani (Sayfa 210)
Şeyma Köse 
10 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Görünüşe bakılırsa Tanrı, beyaz ırktan esirgediği dudak, göğüs ve popo kontenjanının tamamını burada kullanmış. Bluzlar dekolte, etekler yokuş yukarı. Dudaklara yapacak yorunum zaten yok! Tenler kadifemsi, pürüzsüz. Burada insanlar çok güzel, çok atletik, aynı zamanda fiziksel olarak çok güçlüler. Zihinlerinin içinde beyaz adama bu kadar "yenik" olduklarını hissetmek çok enteresan.

Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum, Esra Yazıcı Varsani (Sayfa 46)Anne Ben Afrika'ya Taşınıyorum, Esra Yazıcı Varsani (Sayfa 46)