Anormaller

7,8/10  (4 Oy) · 
11 okunma  · 
1 beğeni  · 
561 gösterim
"Hepimizin ümit edebileceği en büyük ideal, dünyayı, kör bir adamın rüyasında gördüğü gibi görebilmektir."

Kentucky'nin küçük bir kasabasında beş ucubenin(!) kurduğu Anormaller grubu toplumun dayattığı kurallara baş kaldırıyor!

Grup Elemanları
Luster: Uyuşturucu satıcısı erkek kardeşleriyle birlikte gettoda yaşıyor ve en büyük hayali rock yıldızı olmak.
Ember: Sekiz yaşında ve amacı dünyayı yok etmek.
Opal: Seksen yaşında, seks delisi ve tek ilgi alanı âlem yapmak.
Ray: Körfez Savaşı'nda Amerikalılara karşı savaşmış olsa da onları seven Iraklı bir asker.
Aurora: Erkeklerin kendisini nesneleştirmesinden nefret eden enfes bir Satanist.

"Genç Joey Goebel doğuştan yazar... çatlak edebiyat cinlerinin rubidyum değnekleriyle kafatasında davul çaldığı orijinallerden biri. Vahşi bir kavrayış ve gaddar bir matraklığın yanında tuhaf bir dokunaklılık... Anormaller yirmi birinci yüzyılın şimdiye kadarki en ilginç romanı."
-Tom Robbins-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  190
 • ISBN:
  9786053751625
 • Orijinal Adı:
  The Anomalies
 • Çeviri:
  Berna Biçen
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kübra 
 09 Şub 19:07 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Absürt karakterlerin bir araya gelip, kafalarına göre takıldıkları, mizahi yönü ağır basan ilginç bir kitap. Değişik ve kafası kıyak okuma deneyimi yaşamak isteyenler için tavsiye edilebilir olsa da öne çıkan bir özelliği yok. Pek çok türün yumuşak birleşimi gibi. Ben şahsen bu tarz umursamaz mizahtan ziyade kara mizahı daha çok sevdiğim için beklentimi karşılamadı ama şu da bir gerçek ki ithaki iyiki başka kitaplar dizisi kapsamında bu değişik kitapları bizlere sundu.

Kitaptan 2 Alıntı

Noir 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''...Cep telefonları program müzikleri çalarken, anksiyete bozukluğu hava yoluyla bulaşırken, dünya, yer çekimini gereksiz kılacak şekilde ağırlaşırken, bu kadar değerli, dünyayı ilerde marşımız haline gelecek kadar değiştiren düşünceler ortaya atabilen, yanlış beslenmiş bir çocuk nasıl olur da var olabilir ve bu kadar hüzünlü bir şehirde, ensestlerle dolu bir mahallede, bir cahiller sokağında, grotesk bir evde, demode bir yatak odasında, tahta kurularıyla dolu bir yatakta, her dakika bir spiralli defterine bir devrim yazabilir ?

Anormaller, Joey GoebelAnormaller, Joey Goebel
Noir 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gergin değilsen bile olmalısın. Korkaklar sakindir. Sakinlik, insanların kendilerine söyledikleri yalanlardan- her şeyi kontrol altında tuttukları ve her şeyin iyi olacağı ve bulundukları yer neresiyse oraya ait oldukları gibi- doğar. Gerçek şu ki, her günün her saniyesi, kanımıza hastalık bulaştıracak küçücük hayvanlardan, büyük ve önemli insanların, torunlarımızın torunlarına bütün gün uyumayı istetecek korkunç hatalar yapmalarına kadar ters gidebilecek binlerce şey olur."

Anormaller, Joey GoebelAnormaller, Joey Goebel