Arı Maya

8,6/10  (8 Oy) · 
27 okunma  · 
7 beğeni  · 
476 gösterim
Dizginlenemeyen bir merakı ve yanıt aradığı binlerce sorusu olan Arı Maya, doğduktan birkaç gün sonra kovanını terk eder ve arılar için hiç de güvenli olmayan bir yaşama kanat açar. Onu ağına düşürmek için fırsat kollayan örümceklerin, öfkeli eşek arılarının, iştahlı yusufçukların, kendisine dostluk gösteren ağaçkakanların, ateş böceklerinin, kırkayakların ve daha nice irili ufaklı canlının dünyasındadır o artık.

Arı Maya, yaşama dair merak ettiklerini öğrenirken, asıl güçlüğün, kovanından kaçarak kolayca edindiği özgürlüğünü korumak olduğunu kısa sürede anlar. Sadece bunu mu? Cesur dostumuz, yaşadığı maceralar ve karşılaştığı canlılardan, doğanın bir dengesi olduğunu ve her canlının kendisine biçilen rolü oynaması gerektiğini de öğrenir. Bilge bir arı olarak kovanına dönmeye karar verdiğinde, yuvası ciddi bir tehdit altındadır. Arı Maya, hızlı davranıp kovanını, kraliçesini ve kardeşlerini kurtarabilecek midir?

 
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9789755095707
 • Orijinal Adı:
  Maya the Bee
 • Çeviri:
  Ali Aydoğan
 • Yayınevi:
  Arkadaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
DERYA... 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Meraklı arı mayanın,merakından başına neler geliyor neler...Meraktan kovanından çıkıp,bakalım etrafta neler varmış diye mutlu mutlu gezinirken,düştüğü tuzaklardan,yaşadığı korkulardan ne yapacağını şaşırıyor...Ama iyi niyeti,güzel yüreği onu çekip alıyor,kötü adamların elinden...Arı vız vız vız...Kocaman bal yaparız...

Küçük, meraklı Maya. Aslında adını Maya değil Meraklı koymalıymışlar. Neyse ki şanslı bir arı ki tehlikelerden bir şekilde kurtulmayı başarıyor. Kimi zaman kendisini sevdirerek kimi zaman arkadaşları sayesinde. He bir de boyundan büyük işlere kalkışıyor bizim arı Maya. Kendi kovanını eşekarılarından kurtarıyor.