Ali Aydoğan

Ali Aydoğan

YazarÇevirmen
8.4/10
432 Kişi
·
506
Okunma
·
0
Beğeni
·
833
Gösterim
Adı:
Ali Aydoğan
Unvan:
Edebiyatçı, Gazeteci, Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
129 syf.
·9/10
Puanını gayet yüksek tuttum. Çünkü okuma serüveninde henüz acemi bir çocukken tanık olmuştum bu maceraya. Kendimi çok farklı ve bir o kadar da uzak bir diyarda hissetmiştim.

Şimdilerde boğazda çekirdek çitlerken (kabuklarını yere atmayın) bile denk gelebiliyorsunuz denizaltının geçişine.

Ben çocukken de vardı denizaltı elbette. Ama çocuk ruhuma çok farklı, çok iyi gelmişti bu hikaye. Heyecan, macera, eğlence... bir çocuk daha ne isteyebilir ki(?).

Keyifli bir okuma diliyorum.
120 syf.
·2 günde
Konuyu fazla uzatmadan bilgi vermek istiyorum. Kopek bir kamarot tarafindan sahil kenarından ç/alınır ve gemiye gizlice sokularak eğitilir. Tabii köpek bu yerinde durur mu ?... kamarot onu eğitir. (Bir tek insan konuşması eksiktir...) kamarot ve yardımcısı cuzzama yakalanır.... böyle sürüp gidiyor hikaye spoiler vermeden de konuyu kapıyorum.

Beğenmedim açık konuşmak gerekirse. London'un yanlış bir kitabını mı seçtim, bilmiyorum. Fakat okumam gereken kitap, bu, o kitap değil..

Sevgilerimle..
128 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Okuma serüvenime başladığım kitap. Öğretmenimden defalarca farklı farklı baskılarını istediğimi ve tekrar tekrar okuduğumu hatırlıyorum. İçerisindeki "mutluluk oyunu" kavramını hayatıma nakşettirdim. Belli bir yaşa kadar başıma gelen çoğu şeyden bu oyunla kurtuldum ya da kaçtım. O belli yaştan sonrasında da pek üzerimden atamadım ama en azından törpülemek zorunda kaldım. Benim için çok özel ve anlamlı bir kitaptı Polyanna. Zorluklarla başa çıkmanın küçük bir çocuktan nasıl öğrenildigini görmek isterseniz, Polyanna ile tanışmanızı tavsiye ederim.
96 syf.
·2 günde·10/10
Tek bir cümle yazacağım.
İnsan sağ kalması için gerekli koşulları yaratır ve ihtiyacı olduğu her şeyde ustalaşır, çünkü can en değerli şeydir.........
128 syf.
·Beğendi·10/10
Ilk sayfayı okuduğunuz zaman diğer sayfaların hepsini okumanız geliyor içinizden. Ve gerçekten çok eğlenceli kitap ve okuduğunuz zaman içiniz dinleniyor. Herkese uygun kitap. Çok tavsiye ederim.
128 syf.
·Puan vermedi
İki Sene Okul Tatili , herkesin okuması gereken bi kitap bence. Çünkü Jules Verne ' nin bütün kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da okura umut aşılanıyor.
120 syf.
·Puan vermedi
İngilizce hikaye kitabı olan bir eserdir. İngilizce öğrenmeye başladığım ilk zamanlarda bir sahaftan iki liraya falan almıştım ve hala kütüphanemde duran bir kitaptır. İngilizce öğrenmeye başlayan herkesin sanırım ilk çevirdiği kitaplardan biri bu kitaptır.
88 syf.
Küçük, meraklı Maya. Aslında adını Maya değil Meraklı koymalıymışlar. Neyse ki şanslı bir arı ki tehlikelerden bir şekilde kurtulmayı başarıyor. Kimi zaman kendisini sevdirerek kimi zaman arkadaşları sayesinde. He bir de boyundan büyük işlere kalkışıyor bizim arı Maya. Kendi kovanını eşekarılarından kurtarıyor.
128 syf.
Afacan bir çocuk yüzünden on beş çocuğun birlikte bir adada yaşadıkları maceraları anlatan bir kitap. Çocukların bir yetişkin gibi olaylarla baş edebilmesi ne kadar da akıllı olduklarının göstergesi.
129 syf.
·1 günde·9/10
merhaba

Çocukken okumuştum
O zamanlar pek sevmezdim kitap okumayı ama zamanla alıştım çok sevdiğim bir kitap. Ama gençlik kitabı olarak da geçer bize şeniz hoca ödev vermişti. İçeriği gerçekten adı gibi ben çok sevdim okumada anlamazsın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Aydoğan
Unvan:
Edebiyatçı, Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 506 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 271 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları