Aşk, Hürriyet, İstibdat

4,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
229 gösterim
"Kendini özgür hisseden bir mahkûmdu aslında. Özgür hissetmekle özgür olmak farklıydı. Özgürlük ancak bunun için bir bedel ödersen, direnirsen geliyordu. Oysa kendisi Kara İzzet Paşa'ya mahkûm olmuş, kısa anlarla kendini özgür hisseden bir zavallıdan başkası değildi." 19. yüzyılın sonları. Bütün bir imparatorluk istibdat idaresinin karanlığına boğulmuşken başkentte birkaç genç, kısıtlı imkânlarıyla bu zulmü yıkmak, halkı uyandırmak için çabalamaktadır. Tıbbiye'de üçüncü sınıf öğrencisi olan Suphi de her şeyini bu amaç uğruna seferber etmiştir. Bir gün tesadüfler, onu dönemin en güçlü paşalarından birinin sevgilisi Maria'yla karşı karşıya getirir. Hürriyet esareti artık Maria'nın gözlerinde bambaşka bir esarete dönüşecektir.

II. Abdülhamid döneminde, silah tüccarları, rüşvetçi devlet adamları, işkenceciler ve hafiyelerle çevrelenmiş bir dünyanın ortasında sarsıcı bir aşk ve hürriyet hikâyesi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789750725081
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Hayriye Gül 
30 May 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

İnsanlar ölüm anında yalnızdırlar. Ne yaptıklarını, yani gerçekte ne düşündüklerini, neyi ortaya koyduklarını yalnız kendileri bilir. Onun dışındakiler içeride kopan fırtınada verilen kararları ancak tahayyül edebilir. Ve herkes ölürken yanında sır götürmeyi sever.

Aşk, Hürriyet, İstibdat, Burak Artuner (Sayfa 78 - Can Yayınları)Aşk, Hürriyet, İstibdat, Burak Artuner (Sayfa 78 - Can Yayınları)
Hayriye Gül 
30 May 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Fırsat, yinelenmesi mümkün olmayandır. O halde onu kaçırma.

Aşk, Hürriyet, İstibdat, Burak Artuner (Sayfa 13 - Can Yayınları)Aşk, Hürriyet, İstibdat, Burak Artuner (Sayfa 13 - Can Yayınları)
Hayriye Gül 
 30 May 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Ne olacaktı şimdi? Padişah baskıyı arttırdıkça mücadeleleri daha çetin bir hal alacaktı. Artık yola çıkmışlardı. Ölmek var dönmek yoktu. Her biri gençliklerini, yaşamlarını ortaya koymuşlardı. İstedikleri tek şey vardı: Hürriyet... Ona kavuşmadan durmak yoktu.

Aşk, Hürriyet, İstibdat, Burak Artuner (Sayfa 23)Aşk, Hürriyet, İstibdat, Burak Artuner (Sayfa 23)