Aşk ve Göç

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
95 gösterim
"Balkan harbinde iki milyon muhacir kara, deniz ve demir yoluyla yollara döküldü. Altı yüz elli binden fazlası yollarda Sırp, Bulgar ve Yunan komitacıları tarafından soyuldu, tecavüze uğradı, katledildi.

Dünyada eşi ve benzeri olmayan Balkan harbini ve göçmenlerini anlatmaya ne kadar gücümüz yeter? Bizim haddimize midir?

'Aşk ve Göç' çekilen acıların binde birini bile yansıtmaktan uzaktır. Yazılıp anlatılabilenler, anlatılamayanlardan katbekat fazladır. Nice kaleme dökülemeyen hatıralar, akıl sınırlarını zorlayan acılar, yüreğimizi kanatmaya devam eder durur.

'Tarihini bilmeyen, geleceğini tayin edemez. ' düşüncesiyle yola çıktığımız bu roman, yeni nesillere geçmişini anımsatmayı, yaşadıklarından ders almayı hedefliyor. Elbette; 'Tarih tekerrür etmesin. Allah değil bu aziz millete, dünya yüzündeki hiçbir millete bu denli ağır ıztıraplar yaşatmasın. ' dilek ve dualarımızı gönülden dillendirerek..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786059559102
 • Yayınevi:
  H Yayınları
 • Kitabın Türü:

Bayağıdır okuduğum en güzel roman diyebilirim.Vildan Serdar'ın Osmanlı'nın dağılma sürecinde Balkan Savaşını esas alan o dönemdeki acıyı, tükenmişliği, göçü, hüznü bununla birlikte umudu, kenetlenmeyi , aşkı ele aldığı gerçek bir roman. İnsanın içini titretiyor, birkaç duyguyu aynı anda yaşatıyor. Okurken insanı o döneme atıyor. İnsan okuduklarını bizzat yaşıyor sanki. Aşınmış olan duyguların, unutulan değerlerin eksikliğini hissettiriyor.Kitabı kapatınca güzel sevmeyi, gerçek aşkı, minneti, utanmayı özlüyor insan değerlerini hatırlıyor. Coğrafyayı, tarihi, ilmi, insanlığı öğretiyor, sevdiyor.Büyük küçük herkese tavsiye edeceğim güzel, faydalı, sürükleyici bir roman.